Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 5381
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Integracja i zabawa na festynie w Cieplicach

Niedziela, 4 października 2020, 10:01
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Integracja i zabawa na festynie w Cieplicach
Fot. Przemek Kaczałko
"Nasza Fundacja" przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze zorganizowała VIII edycję Festynu Integracyjnego, który odbył się w uzdrowiskowej części stolicy Karkonoszy. Atrakcji było mnóstwo, a najważniejsza była integracja środowisk związanych z osobami niepełnosprawnymi.

Impreza odbyła się pod hasłem walki z dyskryminacjami osób niepełnosprawnych, zagrożonych wykluczeniem społecznym. Stoiska organizacji pozarządowych oraz służb związanych z bezpieczeństwem i pomocą społeczną - zlokalizowane zostały na Placu Piastowskim, a część artystyczna odbywała się w Muszli Koncertowej Parku Zdrojowego.

Na scenie wystąpili akordeoniści z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Jeleniej Górze, kataryniarz, Chór Colorus, zespół młodzieżowy E= mc2, Michał Krzos, klaun Rufi Rafi. Były też warsztaty taneczne z Barbarą Szoką, a także rewelacyjny występ Marceliny Leśniak ze szkoły tańca No Name Dance Studio, która wraz z podopiecznymi Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa zatańczyła zumbę.

Z kolei na Placu Piastowskim nie zabrakło loterii fantowej (losy otrzymywało się za nakrętki), warsztatów artystycznych z Teatrem Czerwona Walizka, trampolin, animacji z Vesną, wozu strażackiego i innych atrakcji, które czekały zarówno na najmłodszych, jak i starszych.

Do tej pory imprezę organizował jeleniogórski MOPS, ale włączyliśmy się w to i chcemy pomóc w tym, aby organizacje i instytucje poznały się, współpracowały. Najważniejsza jest integracja - pokazujemy, że można działać razem - podkreślił Tomasz Możdżeń, członek zarządu Naszej Fundacji. - Ludzie potrzebują spotkań - widać to po nich. Jest to doskonała okazja, aby zobaczyć, że osoby z niepełnosprawnościami są tacy sami jak pozostali - mają swoje talenty i zainteresowania - dodał T. Możdżeń.

Twoja reakcja na artykuł?

37
80%
Cieszy
2
4%
Hahaha
2
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
4%
Złości
3
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
357
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group