Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 10089
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Inspiracje” w Książnicy Karkonoskiej

Poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 8:18
Aktualizacja: Wtorek, 24 kwietnia 2018, 5:48
Autor: Rzemiosła
Jelenia Góra: „Inspiracje” w Książnicy Karkonoskiej
Fot. Maria Wasińska
W Książnicy Karkonoskiej została otwarta wystawa pn. „Inspiracje”. Prezentowane są na niej prace uczniów Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych im Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze kształcących się na kierunku Technik fotografii i multimediów oraz na specjalizacji fotografia w Liceum Plastycznym. Wystawę oglądać można do 19 maja.

To już po raz siódmy możemy oglądać najciekawsze prace uczniów Rzemiosł w Książnicy. Zdjęcia powstały w różnych technikach. Są efektem początków artystycznej przygody młodych ludzi. Prezentowane fotografie, wskazują na dużą pomysłowość i wyobraźnię. Możemy zobaczyć efekty uzyskiwane drogą cyfrowego montażu, fotografii otworkowej i klasycznej, grafiki komputerowej czy też fotografie wykonane z użyciem skanera. Prace powstały pod opieką artystów – nauczycieli: Marka Likszteta, Krzysztofa Kuczyńskiego i Krzysztofa Zwolińskiego. Tym razem organizacją wystawy zajęli się sami uczniowie, którzy wspólnie z Karoliną Muranko i Oliwią Szczodrak (klasa 3 FI) przygotowali swoje prace do druku, oprawili je i zakomponowali ekspozycję.

Wystawa ma na celu pokazanie obecnych możliwości i pomysłów młodych twórców oraz zachęcenie do dalszej aktywności w tej dziedzinie. Być może zachęci również widzów do własnych poszukiwań w dziedzinie fotografii. Zapraszamy młodych ludzi do własnej oceny i refleksji nad pracami. Zachęcamy do odwiedzenia Galerii w Książnicy Karkonoskiej.

W wystawie wzięli udział: Noemi Bogaczyk, Julia Burdzy, Kamil Czupryna, Paulina Dunajczan, Kinga Jarocka, Martyna Jorosz, Katarzyna Kita, Zuzanna Kozak, Alicja Kuć, Maria Kulpińska, Michał Mazurkiewicz, Karolina Muranko, Martyna Nowaczyk, Aleksandra Pawłowska, Błażej Recki, Oliwia Szczodrak, Natalia Tarka, Maria Wasińska, Gabriela Węsek, Dominik Zając, Gabriela Zając i Danił Zagajewski

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
888
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Aktualności
Klasyki zjechały do Kowar
 
112
Stłuczka w centrum
 
Kultura
Wykłady pani profesor i pana doktora
 
Kultura
Pokój zwierzeń w BWA
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group