Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 4657
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Inspiracje andrzejkowe w „Handlówce”

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 1 grudnia 2015, 7:09
Aktualizacja: Środa, 2 grudnia 2015, 7:57
Autor: M. Drapiej
Fot. Archiwum Szkoły
W Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze odbyły się wróżby i warsztaty andrzejkowe. Spotkanie w szkolnej auli rozpoczęła dyrektor „Handlówki” Danuta Pawłowicz, która życzyła wszystkim dobrej zabawy i udanych wróżb.

Było wróżenie z kart, ciasteczek, kubków, magiczny krąg i czarodziejska moneta, andrzejkowa numerologia, wróżenie z obrączki i wiele innych.

Na spotkanie andrzejkowe zostali zaproszeni też uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11 z klasy 2 m, którzy uczestniczyli w tematycznych warsztatach zarówno gastronomicznych jak i fryzjerskich. Wspólnie z nauczycielami i uczniami klasy gastronomicznej przygotowali pyszne andrzejkowe ciasteczka, które miały przeróżne kształty, pozwalające uruchomić wyobraźnię tym, którzy je kosztowali. Następnie młodzi uczniowie wzięli udział w kolejnych warsztatach, tym razem fryzjerskich. Pod czujnym okiem nauczycieli przedmiotów fryzjerskich, dziewczęta i chłopcy z zabobrzańskiej placówki próbowali swoich sił w czesaniu włosów na „główkach fryzjerskich”. Chętnie brali udział w myciu i układaniu fryzur. Modelami byli uczniowie „Handlówki”, którzy na zakończenie warsztatów, zaprezentowali wspólne dzieło wszystkim zebranym. Pokaz fryzur nagrodzony został gromkimi brawami.

Potem uczniowie SP 11 udali się do pracowni komputerowej, gdzie wzięli udział w krótkich zajęciach z wykorzystywaniu pomocy multimedialnych. Największą radość sprawiła im nauka pisania na tablicy multimedialnej. Wszystkim zaproszonym dzieciom, tego typu zajęcia przypadły bardzo do gustu.

Na koniec uczniowie podstawówki dołączyli do wspólnej zabawy andrzejkowej, która odbywała się w auli. Twierdzili, że pomysł z takimi wróżbami był bardzo dobry, znakomicie się bawili i będą długo wspominać ten dzień spędzony w murach „Handlówki”.

Uczestnicy andrzejkowych inspiracji zgodnie uznali, że warto jest czasami ulec magii i wywróżyć sobie przyszłość. Jednak każdy z nich dobrze wiedział, że jest to jedynie świetna zabawa.

Opiekunowie uczniów z SP 11 serdecznie podziękowali dyrektor Danucie Pawłowicz za zaproszenie na warsztaty i wróżby andrzejkowe. Po zakończeniu zabawy wszyscy uczniowie w dobrych nastrojach wrócili na zajęcia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group