Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 11373
Zalogowanych: 64
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Inna ulica, inny adres. Nowej nawierzchni nie będzie

Piątek, 4 listopada 2011, 7:52
Aktualizacja: Sobota, 5 listopada 2011, 8:13
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Inna ulica, inny adres. Nowej nawierzchni nie będzie
Fot. Agrafka
Choć budynek ma adres Powstańców Śląskich, ulicy ujętej w planie remontu, stoi przy ulicy Ziemowita, której w planie nie ma. Dlatego mieszkańcy mogą zapomnieć o nowej nawierzchni traktu. Czekają też na remont chodnika rozkopanego przez elektryków przy montażu nowych latarni.

Budynek, w którym mieszka Tadeusz Biłozor z Jeleniej Góry, ma adres Powstańców Śląskich 19b, stoi jednak przy ulicy Ziemowita, która niegdyś nosiła nazwę Worcella. W ramach remontu nawierzchni Powstańców Śląskich postawione zostały nowe latarnie, do których doprowadzono instalację elektryczną rozkopując chodnik, jednak droga na tym odcinku już nie będzie remontowana.

– Przed budową nowej drogi na Powstańców Śląskich latarnie były po lewej stronie przed moim domem. Zostały zlikwidowane, a w zamian ustawiono lampy po stronie przeciwnej, rozkopując przy tym chodnik, żeby pociągnąć instalację elektryczną. Okazało się jednak, że ta droga, mimo że jest boczną ulicą Powstańców Śląskich i pod takim adresem jest też mój dom, nie jest ujęta w planie budowy drogi i chodników – mówi Tadeusz Biłozor, mieszkaniec budynku przy ul. Powstańców Śląskich 19b.

– Asfaltem wylali jedynie zakręt, a w miejscu gdzie się kończy jest duża różnica powierzchni, czyli tzw. koleina. Jak się dowiadywałem, ten rozkopany chodnik też nie jest ujęty w planie budowy ulicy. Nie rozumiem, jak można rozkopać chodnik, a potem go nie naprawić. Zarówno asfalt, jak i chodnik są w tragicznym stanie. Możliwe, że komuś się pomyliły stare mapy, bo elektryk pociągnął oświetlenie do końca ul. Powstańców Śląskich 19b, czyli do skrzyżowania z ul. Ziemowita, natomiast drogowcy już nie mieli w planie tego odcinka drogi, i nie ma komu naprawić rozkopanego chodnika oraz popękanej ulicy - dodaje.

– Niegdyś ulica Worcella, teraz Ziemowita, czyli boczna ulica od Powstańców Śląskich nie jest ujęta w planie remontu drogi, jednak oświetlenie zostało wykonane również przy budynkach, które mają adres Powstańców Śląskich 19b. Niestety w tym miejscu inaczej nazywa się ulica, przy której postawione są budynki, niż adres, pod którym figurują. Chodnik przy części ul. Ziemowita, gdzie były prowadzone prace elektryczne, zostanie naprawiony - poinformował Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Nawierzchnia na drodze Powstańców Śląskich jest już położona w 99%, wyremontowana została też część ul. Wincentego Pola. Trwają również prace końcowe układania chodników i sadzenia zieleni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
458
Tak, często
15%
Czasami
46%
Nigdy
9%
Nie, wolę autobus
3%
Nie, bo mam samochód
28%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Ciekawe miejsca
Tylko dla wytrwałych: Karkonosze w 1 dzień
 
Aktualności
Pełnia w Karkonoszach. Czy komuś przeszkadza księżyc?
 
Aktualności
Z Jeleniej Góry w Himalaje
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group