Poniedziałek, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 7037
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Informacja Turystyczna także dla niepełnosprawnych

Piątek, 11 września 2009, 7:53
Aktualizacja: 7:54
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Informacja Turystyczna także dla niepełnosprawnych
Fot. .....
Jeszcze we wrześniu osoby niepełnosprawne będą mogły bez przeszkód dostać się do Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej przy ulicy Bankowej. Na dniach ma zostać uruchomione i oznakowane wejście do placówki przez Książnicę Karkonoską.

Od ubiegłego roku, kiedy placówka została przeniesiona z Baszty Grodzkiej do budynku Książnicy Karkonoskiej od strony ulicy Bankowej, osoby niepełnosprawne chcąc skorzystać z CITK, musiały prosić przechodniów lub pracowników placówki o pomoc.

Wielu po prostu rezygnowało z usług placówki. Już niebawem ma się to jednak zmienić. W najbliższych dniach przy wejściu do informacji wzdłuż budynku biblioteki pojawi się oznakowanie które „poprowadzi” niepełnosprawnych do głównego wejścia Książnicy Karkonoskiej, a stamtąd korytarzem do drzwi informacji turystycznej.

Przy drzwiach, które otwierane są za pomocą czipów, zamontujemy dzwonek. Po jego naciśnięciu osoba niepełnosprawna będzie wpuszczana przez naszych pracowników – mówi Barbara Różycka – Jaskólska, kierownik Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Jeleniej Górze.

Uruchomienie nowego wejścia dla osób niepełnosprawnych nie wymaga angażowania dużych pieniędzy i ma się pojawić jeszcze we wrześniu br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group