Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 2671
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Informacja na przystankach (nie)zawodna

Czwartek, 13 września 2012, 7:44
Aktualizacja: 7:48
Autor: tau
Jelenia Góra: Informacja na przystankach (nie)zawodna
Fot. Jakub Thauer
Od połowy sierpnia wyłączona jest tablica systemu informacji elektronicznej na przystanku Podwale w stronę Zabobrza. Pasażerowie autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji w Jeleniej Górze, którzy przyzwyczaili się do informacji elektronicznej, muszą spoglądać w tradycyjny rozkład jazdy, bo elektroniczna tablica najpierw pokazywała czysty ekran, a teraz jest zupełnie wyłączona. – Czym jest to spowodowane? – pytają mieszkańcy.

- Powodem wyłączenia tablicy jest jej dewastacja przez wandali. Została wyrwana antena, której naprawa nie podlega gwarancji. Koszt zakupu i wymiany nowej anteny, zaoferowany nam przez firmę obsługującą nasze tablice, to około 1100 euro. Koszt zakupu samej anteny to 200 zł, lecz nie możemy sami jej wymienić, ponieważ firma serwisująca grozi nam utratą gwarancji. - komentował sprawę Jerzy Wrona, członek zarządu MZK.

Montując te tablice przedstawiciele firmy Sesam Haus Oy z Finlandii przekonywali, że tablice są „wandaloodporne” oraz wytrzymują temperatury od +55 do -35 stopni Celsjusza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group