Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 5604
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Inauguracja „Martwej natury” w ODK Zabobrze

Piątek, 29 kwietnia 2011, 7:52
Aktualizacja: 7:53
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: Inauguracja „Martwej natury” w ODK Zabobrze
Fot. Petr
Wczoraj, w Galerii „hall” Osiedlowego Domu Kultury Zabobrze przy ul. Krzysztofa Komedy–Trzcińskiego w Jeleniej Górze odbył się wernisaż „Martwej natury”, inaugurujący wystawę prac autorstwa Grupy Plastycznej Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Co charakterystyczne, prace zaprezentowane wczoraj w Galerii „Hall” ODK Zabobrze w Jeleniej Górze zostały wykonane wyłącznie przez kobiety – „studentki”, jak określiły to same artystki, które choć są już w wieku emerytalnym, bynajmniej nie zamierzają spędzać wolnego czasu na oglądaniu seriali telewizyjnych. Malarki z zamiłowania, których twórczość koncentruje się m.in. na martwej naturze, owocach, kwiatach, książkach, jak również przyborach kuchennych oraz innych przedmiotach codziennego użytku. I których prace emanują przede wszystkim ciepłem domowego ogniska, przywołującym na myśl spotkania w gronie rodzinnym w okresie błogiego dzieciństwa.

– Dlaczego warto zobaczyć „Martwą naturę”? Bo jest to wystawa inna, oryginalna, składająca się z prac „kobiet-emerytek”, które stereotypu emerytki nie powielają, i które są doskonałym dowodem na to, że – po pierwsze, pasje można realizować w każdym wieku, po drugie, każdy może być obdarzony umiejętnością widzenia piękna oraz jego wyrażania za pomocą technik malarskich – mówi Marzena Grzeszczakowska, instruktor malarstwa w KUTW. Do oglądnięcia jeszcze przez miesiąc.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group