Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 4963
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Inauguracja 45. Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych

Sobota, 26 września 2015, 9:05
Aktualizacja: 19:30
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Inauguracja 45. Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych
Fot. Archiwum Teatru
Już dzisiaj (26.09) startują 45. Jeleniogórskie Spotkania Teatralne. Spektakle będą się odbywać na Dużej Scenie i Scenie Studyjnej Teatru C.K. Norwida, a koncerty w Restauracji Teatralnej. Na początek organizatorzy zapraszają na „Zimową opowieść” Shakespeare'a w reżyserii Aleksandry Popławskiej i Marka Kality.

- Jest to historia przetworzona na realia współczesne – zapowiada Aleksandra Popławska. - Ten tekst jest dzisiaj bardzo aktualny i współczesny – dodaje Marek Kalita. Jest to motyw rodem z Otella, czyli o miłości i zazdrości. Drugi temat to rozpad rodziny i miejsce małego dziecka w tych okolicznościach – wyznali twórcy dramatu, który Shakespeare zaliczył do komedii.

Premiera „Zimowej opowieści” odbędzie się o godz. 19:00, z kolei o 22:00 w restauracji teatralnej Miłosz Bazarnik Trio zaserwuje dużą dawkę dobrego jazzu.

Przez dziesięć dni miłośnicy sztuki teatralnej nie będą mogli narzekać na brak atrakcji, „Balladyna” Słowackiego, kabaretowe żarty Sławomira Hollanda, a także klasyka: „Sachem” Henryka Sienkiewicza w wykonaniu teatru wałbrzyskiego, „Tata ma kota” naszego dramaturga Szymona Bogacza w wykonaniu lubelskiej sceny „In Vitro” oraz spektakl „Ony” Marty Guśniowskiej – wybrany na najlepszy tekst i realizację ubiegłego roku jeśli chodzi o scenariusz sztuki polskiej – to tylko część tego, co nas czeka w Teatrze Norwida.

Szczegóły na stronie teatrnorwida.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group