Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 10021
Zalogowanych: 127
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

"Romeo i Julia" na weekend w Norwidzie

Jelonka poleca!
23-25 maja 2025 (3 dni)
godz. 19:00
Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze
Jelenia Góra
Al. Wojska Polskiego 38
Normalny: 70
Ulgowy: 40

Romeo i Julia…
Czyli dramat najsłynniejszych kochanków świata? A może historia, która od czasów Orfeusza i Eurydyki powtarza się w każdej kulturze? Dwoje młodych kochanków pochodzących z wrogich sobie rodów zapłaci za miłość śmiercią. Śmiercią, która pojedna walczące rodziny. Może jest to wartościowa ofiara? Jak dziś opowiadać o szekspirowskich kochankach? Przyjąłem perspektywę… rodzinnej traumy. Zarówno Romeo, jak i Julia pochodzą z domów pełnych przemocy. Dziedziczonej przemocy. Agresja jest łatwa, nienawiść jest łatwa, przemoc jeszcze łatwiejsza, a śmierć staje się pretekstem, by nienawiść eskalowała. Oboje kochankowie dobrze znają słabość swoich rodów – nienawiść! I oboje pragną być kochani. Nie chcą więcej przemocy, chcą miłości. Przypadek (jeśli istnieje w dramacie przypadek) popycha ich ku sobie na dorocznym balu Kapuletich. Romeo Monteki zakłada maskę i pod tym przebraniem uczestniczy w święcie. Poznaje tam Julię i natychmiast jak rażeni piorunem oboje młodzi zakochują się w sobie na śmierć i życie. Jednak los uczyni wszystko, aby ich miłość okazała się niemożliwa. Oboje popełniają samobójstwo. W dzisiejszym świecie tak wiele pisze się o i mówi o dzieciach popełniających samobójstwa. Z braku przyszłości? Z braku miłości? Z braku sensu i akceptacji? Co popycha młodzież do tego największego aktu desperacji? Opowiemy historię tragicznej miłości w sposób prosty, zrozumiały i wystarczająco współczesny, aby widz mógł poczuć swoje lęki, swoje pytania i swoje doświadczenia. Przepiękne tłumaczenie szekspirowskiego dramatu Alicji Bral jest soczyste, zrozumiałe i bardzo współczesne. Aktorzy rozsmakowani w mówieniu wierszem zabiorą nas w podróż do świata najwspanialszej miłosnej poezji.

Autor: William Szekspir
Przekład, tłumaczenie: Alicja Bral
Reżyser: Grzegorz Bral
Scenografia: Robert Florczak
Kostiumy: Alicja Gruca
Choreografia: Ernestina Papazyan, Adam Beta
Muzyka: Leszek Możdżer
Aranżacje i nagrania: Aranżacja i realizacja: Łukasz Wójcik - Zawierucha

Występują: Maria Adamska, Katarzyna Baran, Agata Darnowska, Małgorzata Osiej, Anna Ludwicka-Mania, Magdalena Kępińska, Iwona Lach, Marta Kędziora-Nowaczek, Jakub Głukowski, Andrzej Kępiński, Robert Mania, Tomasz Marczyński, Tadeusz Wnuk.

Zapraszamy w terminach:
23 maja 2025 r. godzina 19.00

24 maja 2025 r. godzina 19.00 - SPEKTAKL DEDYKOWANY DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI W OBSZARACH WZROKU I SŁUCHU.
Zostaną przygotowane zestawy FM w ograniczonej ilości dla osób nie noszących aparatów słuchowych, na głównej widowni jest zamontowana pętla indukcyjna, a ekran nad sceną będzie wyświetlał napisy dialogów. Zostanie również przygotowana audiodeskrypcja – lektorem będzie Jacek Paruszyński.

18 maja 2025 r. godzina 18.00
__________________
BILETY /// INFORMACJE /// REZERWACJE
KASA TEATRU IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W JELENIEJ GÓRZE
ALEJA WOJSKA POLSKIEGO 38
75-64-28-130
75-64-28-120 (Kasa)
widownia@teatrnorwida.pl
Kasa czynna od wtorku do piątku 12:00-15:00 oraz na godzinę przed spektaklem

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Copyright © 2002-2025 Highlander's Group