Poniedziałek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7828
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Impreza nie dla studentów. Po „Juwenaliach 2011”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 26 maja 2011, 9:24
Aktualizacja: Sobota, 28 maja 2011, 20:05
Autor: Petr
Fot. K. Żurawski
Wczorajszy wieczór w Jeleniej Górze należał do braci studenckiej, to pewne. Z okazji święta żaków bawili się oni w akademikach, pubach i restauracjach, gdzie mogli liczyć na szereg atrakcji z promocjami i upustami włącznie. Nie bawili natomiast na Placu Ratuszowym, na którym odbyły się oficjalne „Juwenalia 2011”.

Zgodnie z przewidywaniami dość sporej części jeleniogórskich studentów, „Juwenalia 2011” na placu Ratuszowym – nie wypaliły. Na koncercie kapeli NESS, występie kabaretu ADeHaDe czy Sebastiana Rutkowskiego, koncertach formacji GOOD BAND i gwiazdy wieczoru VOLVER, a i owszem, było tłumnie. Niestety, tłum ów stworzyły przede wszystkim rodziny z dziećmi oraz nastoletnia młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Żaków natomiast, z myślą o których zorganizowano imprezę, po prostu, nie było. No może kilku – jak określili to zapytani przez nas, „wpadło na chwilę”, by czym prędzej „ewakuować” się do pobliskich lokali gastronomiczno-rozrywkowych.

Dlaczego „Juwenalia 2011” na placu Ratuszowym nie sprawdziły się wśród braci studenckiej? Czy zawiodła organizacja? A może żakom nie spodobał się klimat iście festynowy, bo właśnie taki zapanował wczoraj w centrum Jeleniej Góry. To drugie, na pewno. Co zaś się tyczy osób odpowiedzialnych za przygotowanie „Juwenaliów” – tym nic zarzucić nie można, albowiem z niskim budżetem i małym, jak można mniemać, wsparciem z zewnątrz nie byli oni w stanie sprostać oczekiwaniom „braci”. Tak czy owak, wczorajsze „Juwenalia 2011” w Jeleniej Górze to kolejny dowód na słabą pod względem kulturowym kondycję naszego miasta i marginalne traktowanie większości tutejszych imprez plenerowych.

– Bynajmniej nie obwiniam organizatorów „Juwenaliów 2011”, zresztą – kolegów studentów, że wypadły one aż tak drętwo. Podejrzewam, że przygotowano je na zasadzie: jaka kasa, taka impreza. Obwiniam natomiast miejskich decydentów, że w Jeleniej Górze brakuje funduszy nie tylko na „Juwenalia”, ale i inne przedsięwzięcia dla ludzi młodych, takich jak my – mówił nam Tomek, student Politechniki Wrocławskiej.

– „Juwenalia” w Jeleniej Górze są coraz gorsze! Pod względem programowym, tegoroczne to już kompletna klapa. My się pytamy: Czy raz w roku naprawdę nie można zorganizować dla nas czegoś z pompą? Sprowadzić choć jedną kapelę dużego formatu, typu HEY, Myslovitz czy inną, która mogłaby przyciągnąć tu ludzi i rozgrzać publikę? Jeżeli brakuje pieniędzy, to może należałoby wziąć młode zespoły z regionu, choćby grające reggae, czyli muzykę przy której świetnie się bawi – oburzały się Ewa i Natalia, studentki Uniwersytetu Ekonomicznego.

Swoją drogą, dobre pytanie. O ile bowiem wczorajsze „Juwenalia” w Jeleniej Górze trafiły w gusta starszych i młodszych mieszkańców Jeleniej Góry, studenci poczuli się trochę dotknięci i „olali sprawę”. – Z góry na dół. Impreza całkiem nietrafiona i zupełnie nie dla nas. Jestem tu tylko z tradycji, bawię się nie na „Juwenaliach 2011”, lecz w gronie przyjaciół, z boku, z okazji naszego święta. Póki co, w centrum, później pójdziemy gdzie indziej – podsumował wczoraj Marek, student Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej, imprezujący w stroju Spidermana.

Należy podkreślić, że w ramach „Juwenaliów 2011” studenci-organizatorzy oferowali bilety-opaski w cenie 5 zł, uprawniające do wejścia na wszystkie imprezy zorganizowane dla żaków w pubach, klubach i restauracjach, będące alternatywą dla przedsięwzięcia w centrum. I te w gusta „braci” trafiły – do wczesnych godzin porannych żacy bawili się w klubach Drukarnia, Play-ta, Street 23, Orient Expressie i innych lokalach w mieście. „Lepszy rydz, niż nic”, głosi polskie porzekadło. Jak będzie w przyszłym roku? Czas pokaże.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (59) Dodaj komentarz

~ 26-05-2011 9:41
wszyscy przygotowują się na sesje, obronę i inne zaliczenia :) to jak mamy się bawić? :P w końcu w nas przyszłość narodu :D
~~Gala 26-05-2011 9:51
Porządny student zawsze znajdzie czas na opicie tak ważnego dnia ;)
wanti 26-05-2011 9:57
juwenalia juwenaliami. ale dlaczego na następny dzień trzeba iść na uczelnię? masakra
~lu 26-05-2011 9:59
dobrze wiedzieć ze coś było ...
wanti 26-05-2011 10:06
szkoda że impreza dla studentów zamieniła się w imprezę dla gimnazjum, podstawówki i rodzin z dziećmi
~uczestnik 26-05-2011 10:13
Nareszcie na Placu Ratuszowym zabrzmiała przyjemna muzyka Brawa dla organizatorów, władz miasta, a przede wszystkim wykonawców.Studentom tłumnie zebranym przy piwie było zapewne wszystko jedno jakiego formatu grały zespoły, byleby kufle były pełne.
~qwe 26-05-2011 10:20
taki niestety jeleniogórski student, jak juwenalia i godziny rektorskie to jest okazja przełuzyć sobie wekend i pojechać do domu, jak jednak trzeba zostać bo jutro zajęcia to lepiej do knajpy coś wypić. a tańczyć pod sceną? przeciez to obciach. i to nie kwestia repertuaru, niedawno był Oddział Zamknięty, chyba każdy kto choć trochę zna polskie kapele przyzna, że to mocno hitowy zespół, i co? pusto pod sceną, a ile studentów? pewnie garstka. Volver to druga liga, wiec jeleniogórski student nie będzie się zniżał do takiego poziomu. Lepiej ponażekać na forum, że nic się nie dzieje i dziadostwo. Od razu lepiej na duszy.
~Grzesiu27 26-05-2011 10:46
Uważam, że w duzej mierze zawalił też termin organizowania imprezy. Środek tygodnia nie jest najlepszym momentem na zorganizowanie takiej imprezy. W Krakowie słynne "Juwenalia" odbywają się w piątek i tak powinno być. Po piątku jest sobota a po sobocie niedziela czyli teoretycznie dla większości dzień wolny od nauki.
~knugod 26-05-2011 11:07
Biedni studenci-chcieli Dodę a tu im dali muzykę......za darmo,bo biedni....
~dobre 26-05-2011 11:09
a ktos pod atrapą zrobił alternatywe i grane były jungle dnb dubstepy puzniej popstepy jakies i tak powwinno byc na placu bo na placu lipa była
~Michałżak 26-05-2011 11:12
Dla organizatorów szacun za ciężką pracę. I dzięki dla dziennikarza bo ogólnie robi się tutaj bardzo źle. Kondycja kultury faktycznie jest bardzo słaba. Ktoś o tym pisze, może coś się w końcu ruszy, choć nie wiem.
~a qq 26-05-2011 11:17
a co to Oni( Ci studenci z) za osobowości, aby na nich wydawać wielkie pieniądze.
~zetka 26-05-2011 11:19
Studenci, powiedzcie wprost -dajcie nam tę kase zamiast koncertów, a w pubach i restauracjach ubawimy sie tak, że rektorzy z ulgą zapewnią nam wolne do końca tygodnia. A i to będzie za mało żeby wytrzezwieć. Wy po prostu uznajecie tylko taki rodzaj "zabawy"...
~absolwent 98 26-05-2011 11:29
Jak ktoś chce się bawić to muzyka mu w zabawie nie przeszkadza . Jak ktoś chce chlać to nie powinien się wypowiadać o poziomie imprezy . Za rok proponuje nie organizować imprezy a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na darmowego mamrota dla każdego z indeksem . Za moich czasów sami organizowaliśmy sobie imprezy nie liczylismy na nikogo i do nikogo nie mielismy pretensji.
~calus 26-05-2011 12:02
a ja tam się miło zaskoczyłam, bo volver hmm okazała się fajniejszy niż myślałam, a artykuł moim zdaniem jest mocno stronniczy, bo studentów widziałam i to dużo, ale cóż każdy widzi to co chce widzieć :)
~Michałżak 26-05-2011 12:07
Stronniczy, to znaczy, że co? W którą stronę idzie? Że mówi, że imprezy w Jeleniej nie trafiają do wirtualnych odbiorców? Bo nie trafiają. Że miasto nie wspiera młodych? Bo nie wspiera. Że studenci lepiej bawili się gdzie indziej? Bo bawili. Widziałem, jak gość biegał po Placu kilkadziesiąt minut aż złapał studenta i dwie studentki. Tyle o naszym uczestnictwie
~rp 26-05-2011 12:20
ja tam i tak nigdy nic nie pamietalem z tych imprez...tak sie kiedys bawilo
~Ekolog 26-05-2011 12:40
Do studentów: przecież czas studiów to ciągłe JUWENALIA z przerwami na dziobanie, w zależności od uczelni- dłuższymi lub krótszymi!!! Oficjalne Imprezy organizowane przez samorząd niemal zawsze nie trafiały w gusta oficjeli, dziennikarzy, i BRACI STUDENCKIEJ. Najważniejsza impreza i NAJLEPSZA ZABAWA stanowiła zawsze CZĘŚĆ NIEOFICJALNĄ.
~sylwusia 26-05-2011 12:46
Było cudnie,imprezka pierwsza klasa:) Mnie się bardzo podobało:)
~Do Michałżak 26-05-2011 12:47
Bo może już nie kojarzyli że są studentami... A Ty czemu biegającemu gościowi nie dałeś się złapać, skoroś żak?
~slewin 26-05-2011 12:59
miejscebyło złe , na jakieś polanie z widokiem na góry , grill , browarek to by było to :D a co na placu robić ? nawet nie ma gdzie siedzieć , a w pubach drożyzna
~meloman 26-05-2011 13:34
Moim zdaniem gwiazdą wieczoru był utalentowany małolat Sebastian Rutkowski, który pięknie się zaprezentował. Odniosłem wrażenie, że to dla niego tak licznie zgromadziły się tłumy młodzieży Brawo S E B A.
~stoliczna 26-05-2011 14:05
zabawa na miarę największego ośrodka naukowego w Kotlinie Jeleniogórskiej
~showmustgoon 26-05-2011 14:17
Powiem Wam tak. Impreza dla studentów przerodziła się w imprezę dla dzieci z racji tego, że rodzice pozwalają im chodzić na takie obchody, gdzie piwo leje się strumieniami i nie oszukujmy się- nie zawsze jest bezpiecznie. Widać, że z tego pokolenia (pijącego mniej więcej w wieku lat 13) nic nie będzie. A co do samej muzyki... musięli mieć naprawdę małe fundusze skoro zaprosili ekhem... Rutkowskiego, który piszczał do mikrofonu (nic do niego nie mam- może po prostu przechodzi mutację...) Volver? Bardzo lubię ten zespół ale to prędzej na majówkę, a nie na juwenalia. Wg mnie władze powinny wcześniej stworzyć listę zespołów które można zaprosić i rozesłać wśród uczelni jako ankietę- tak, żeby to naprawdę studenci wybierali w rytm jakiej muzyki chcą się bawić:)
~showmustgoon 26-05-2011 14:34
Powiem Wam tak. Impreza dla studentów przerodziła się w imprezę dla dzieci z racji tego, że rodzice pozwalają im chodzić na takie obchody, gdzie piwo leje się strumieniami i nie oszukujmy się- nie zawsze jest bezpiecznie. Widać, że z tego pokolenia (pijącego mniej więcej w wieku lat 13) nic nie będzie. A co do samej muzyki... musięli mieć naprawdę małe fundusze skoro zaprosili ekhem... Rutkowskiego, który piszczał do mikrofonu (nic do niego nie mam- może po prostu przechodzi mutację...) Volver? Bardzo lubię ten zespół ale to prędzej na majówkę, a nie na juwenalia. Wg mnie władze powinny wcześniej stworzyć listę zespołów które można zaprosić i rozesłać wśród uczelni jako ankietę- tak, żeby to naprawdę studenci wybierali w rytm jakiej muzyki chcą się bawić:)
vvupe 26-05-2011 14:44
a teraz do września jeleniogórskiego będzie koncertowa susza w JG
~kiedysstuden 26-05-2011 14:46
Jak sie studenciakom nie podoba. To trzeba było sie uczyc lepiej i iść studiować do Wrocławia, Warszawy, Krakowa itp., a na tłumaczenie, ze nie stac ha ha ha mozna pracować w weekendy i wieczorem . Studia nie sa oddaleniem w czasie zostania bezrobotnym. jaka Wasza uczelnia , takie wasze Juvenalia, a co Wy w nie "wrzuciliscie" ???
~xyz 26-05-2011 15:12
Po prostu znów kolejny festyn na rynku. Pierwsza wtopa to miejsce - plac ratuszowy, juwenalia robi się w miejscu gdzie imprezowanie do białego rana nikomu nie będzie przeszkadzało, stadion na ul. Lubańskiej byłby jak najbardziej właściwy. Cieplice? a jak wrócić w nocy?!! - no właśnie, tutaj trochę do MZK, należałoby zapewnić możliwość powrotu studentów w nocy do dowolnego miejsca w mieście - tak tak Jagniątków, Sobieszów, Czarne, Maciejowa. Do tego jedna mocna gwiazda w stylu Myslovitz, T.Love, Kazik itd. około godziny 20 - przed koncertem wieczoru jakieś lokalne reggae a od 22 muzyka grana przez dobrego lokalnego dj. Wystarczy jeszcze tylko piwko w studenckiej cenie i gwarantuje, że frekwencja gwarantowana i to nie gimnazjum czy podstawówka a STUDENCI! co o tym sądzicie?
~;p 26-05-2011 15:42
według mnie program nie był taki zły, ale jeżeli ustala się juwenalia po 20 maja gdzie połowa uczelni na drugi dzień ma zaliczenia to nie nic dziwnego,że miasto świeci pustkami:)
~tzm 26-05-2011 16:47
jak tak zcytam te komentarze to nie dziwie sie ze jest taka padaka w tym miescie! jezeli ktos cos juz zorganizuje to co by to nie bylo i tak zostanie zasypany negatywnymi komentarzami, ktore nie zahcecaja do kolejnych dzialan. Kazdy tylko krytykuje ze ktos inny robi cos zle ze zle zespoly ze malo itd.. niech kazdy z krytykujacych sprobuje sam cos zrobic bo jak na razie to miasto izdie do wymarcia wlasnie przez takie podejscie ludzi. pozdrawiam :)
~.,/ 26-05-2011 17:18
ja tam sie dobrze bawilem studentow nie bylo? hmm no skoro tak mowisz :D
~Alternatywa 26-05-2011 17:51
Było dobrze - przynajmniej na końcu, gdy grał Volver. Potwierdzenie? Ludzie się bawili i nie pozwolili grupie skończyć.Widać głód imprez masowychw tym mieście. W Jg brakuje miejsca typu "wyspa słodowa", miejsca które charakteryzowałoby się azylem dla młodzieży(pełnoletniej), miejscem z którym można byłoby się utożsamić. Może warto byłoby wyjść z inicjatywą i stworzyć takie miejsce. Wybrać je, później mała petycja do decydentów i cieszyć się jej istnieniem. Skoro nie mamy w Jg wielu klubów alternatywą byłyby imprezy w owym miejscu. Tylko gdzie ? Zapraszam do małej debaty.
~FiFU 26-05-2011 17:55
jak ktos mowi że było dużo studentów to porażka, tylko na chwile ogarnac co sie dzieje i na ogrodki, w plener itp, fajnie ten młodzieniaszek śpiewał ballady w sam raz na juwenalia :D wina miasta za niski budżet, jako juwenalia to dno, jak na festyn to spoko :D
~ 26-05-2011 17:57
Kochane ludziska nie narzekajmy bo tragedii nie było,po prostu nie każdy umie się bawić grunt to żeby się nachlać no ale jak no mówi FERDUś KIEPSKI w d........ch się poprzewracało
~GOLFIORZ 26-05-2011 18:11
A KIEDY ZROBIOM IMPREZE DLA MOJICH ZIOMKOW GOLFIORZY?? MOGLY BY BYC POKAZY GOLFÓW W TDI I 1.4 LPG I WSTEP TYLKO W DRESACH
~wielbicielki 26-05-2011 18:42
Sebastianie Byłyśmy zachwycone Twoim pięknym głosem, gratulowałyśmy Ci na żywo, a teraz chcemy to utrwalić na Jelonce Fajne piosenki i pięknie wykonane Kiedy znów CIĘ ZOBACZYMY I USŁYSZYMY? Czekamy na kolejny bardzo udany występ P O Z D R A W I A M Y
~wielbicielki 26-05-2011 18:47
Sebastianie Byłyśmy zachwycone Twoim pięknym głosem, gratulowałyśmy Ci na żywo, a teraz chcemy to utrwalić na Jelonce Fajne piosenki i pięknie wykonane Kiedy znów CIĘ ZOBACZYMY I USŁYSZYMY? Czekamy na kolejny bardzo udany występ P O Z D R A W I A M Y
~ 26-05-2011 19:05
wystarczy porownac atrakcje zaoferowane przez wroclaw na juwenaliach i odpowiedz jest prosta. jelenia do kitu haha
~wysy 26-05-2011 19:12
Nie wydaje mi się żeby problem znajdował się w pieniądzach, jest tyle dobrych rodzimych kapel, które z przyjemnością zagrały by na studenckich juwenaliach.
~nasty 26-05-2011 19:22
A zauważyliście jak na przykład Juwenalia wyglądają we Wrocławiu? Przede wszystkim NIE ODBYWAJą SIę NA RATUSZU!!!!, gdzie są sklepy, restauracje, poczta i inne obiekty ciągłego użytku przez innych. Juwenalia Wrocławskie odbyły się przede wszystkim na terenie kampusu akademickiego! I też są dodatkowe, jak to napisała redakcja, "festynowe" atrakcje. Wstęp do kampusu mieli co prawda wszyscy, ale przez samo to, że koncerty odbywały się na terenie akademickim- klimat już był zupełnie inny. W piątek i sobotę koncerty przeniosły się już na Wyspę Słodową, też miejsce spotkać przede wszystkim studentów. Może zamiast zastanawiać się nad jakimiś bzdurnymi powodami nieobecności studentów, ciągłej krytyki trzeba tylko PRZENIEść MIEJSCE IMPREZY? Pozdrawiam!
~tik tok 26-05-2011 20:03
Do jelonka.com Pogoda się zawiesiła wam na stronie !!
~sąsiad 26-05-2011 20:05
Szkoda, że miasto oszczędza na studentach, bo jeleniogórskie uczelnie to ostatnie co mu zostało. Gdyby nie one to średnia wieku na ulicach i Placu sięgałaby 70-tki. A w handlu to tylko apteki z ziólkami jeszcze jakoś by przędły bo te budowane galerie to na Domy Spokojnej Starości można by poprzerabiać, bo nikt tutaj by już nie pozostał. Oby kiedyś się to zmieniło na lepsze.
~ 26-05-2011 20:05
Swięte słowa - jaka kasa - takie koncerty... A Juwenalia w sumie organizują studenci dla studentów... a tak na marginesie - HEy czy Myslowitz - kosztują pewnie 4 razy tyle co VOLVER... albo więcej...niestety. Z pustego to nawet Salomon...
~iras 26-05-2011 21:05
Dla studentów najważniejsze to nawalić się w trupa i mieć wszystko w d....Do wrocka niech wyjadą na zawsze albo na saksy,najlepiej do niemiec-Nara!
~xxx 26-05-2011 21:12
hahahahhaha spiderman to przeciesz maciej kaczmarczyk :D
~Też student 26-05-2011 22:31
a może madonne byście jeszcze chcieli? do roboty się weźcie a nie tylko daj i daj, mama daj na studia, miasto daj na koncert i tak w kółko... miasto ma miliard ważniejszych wydatków niż na rozwydrzone dzieci które żądają "czegoś z pompą" ja tam od koncertów wolę np. połatane drogi.
~fe 26-05-2011 23:39
Czytając komentarze pod tym artykułem (komantarze nie-studentów) odnosze wrażenie, że Jelenia Góra to jakieś skupisko frustratów, którzy mają za złe to, że studentom nie podobała się impreza. To, że wam podobała się ta kulturalna miernota zaserwowana nam dnia poprzedniego nie znaczy, że każdemu musi się to podobać. Poza tym Juwenalia to święto studentów, więc skoro im się nie podobały oznacza to tyle, że coś nie zagrało i tyle. Do uwag o piciu na umór i tych typu "jacy studenci takie juwenalia; chcecie juwenalia - trzeba było się uczyć i wyjechać do wrocławia, ha ha ha" nie odnoszę sie, bo słów mi brak.
~IVr. U.E. 26-05-2011 23:52
Halo, halo, tu uniwerek z nowowiejskiej. Nas było około 30-stu osób i dobrze się alkoholizowaliśmy na Placu podczas koncertu i nam się akurat podobało :)))))))))))) Dlaczego szanowna jelonka się za nas wypowiada ??? Było moze nie na "6", ale spokojnie na 4+. Czemu "jelonka" tak bardzo zachmurza te Juwenalia. Moze w przyszłym roku będzie coś z pompą, w tym nie było źle. Dobrze się bawilismy, tylko kacor przeszkadzał na zajęciach, na drugi dzień :) pozdro dla Maliny, Gosi, Wojtka, Zubiego i resztę EKIPKI :)
~ 27-05-2011 5:28
wszyscy narzekają a nikt nie pomyślał że juwenalia są w maju, gdzie jest najwięcej zaliczeń. Studiuje 4 rok i byłam.... 0 razy ;)
~............ 27-05-2011 6:07
Tak, koncert był denny, przechodziło się, to się słyszało... Pierwszy zespół to jeszcze jeszcze, ale to co na końcu, to dla babć i dziadków, niestety, wg przewidywań. Szkoda, że nie zaproszono tych co zwykle, czyli z Jeleniej Góry... Btw. nie wiem jak można rozklonować takie zespoły jak Hej czy Mysłowic, przecież w tym samym czasie w innych miastach, z większym budżetem, z TEŻ są Juvenalia...W Poznaniu, Krakowie, Warszawie... No i taki zespół to raczej nie tylko dla studentów do posłuchania, a dla wszystkich Jeleniogórzan (i nie tylko), i nie za darmo, lecz ze wstępem na koncert... Studentów to tam było niewielu, raczej licealistów (i licealistek), do tego z piwem w ręku, po wielu piwach..A co oznacza określenie "byliśmy czyści" lub " byłem czysty"? Chyba nie chodzi o higienę osobistą?
~oh 27-05-2011 9:54
Sebastian Rutkowski R E W E L A C J A!!!! Cudownie było Cię usłyszeć na żywo. Wielkie wrażenie na mnie zrobiłeś! Mam nadz., że za jakiś czas będzie jeszcze jakiś Twój koncert w JG! Brawo, masz wielki talent!
~zxcvb 28-05-2011 9:58
a co to za za zabawa w srodku tygodnia, gdzie wiekszosc studentów na drugi dzien musi wstać z rana i isc na zaliczenia! Porażka.
~ 28-05-2011 10:28
I bardzo dobrze, dlatego był spokój dość wcześnie, bo o 22:00!
~dezira 28-05-2011 10:30
hmm podzielam zdanie tworcy artykulu, ale nie dokonca, dlatego ze jak dla mnie muzyka byla ok, z ta roznica ze do sluchania a nie koniecznie do zywej zabawy pod scena. ale nie powiem ze bylo zle, ale moglo byc lepiej, pozatym ile ludzi tyle opinii ps widze ze ktos nowy zadzialal?? bo zdjecia w duzo lepszej jakosci niz zwykle
~studentkaUE 28-05-2011 15:38
Tak to jest kiedy juwenalia robi się pod koniec maja kiedy wszyscy mają zaliczenia i sesje za pasem. Jakoś inne miasta mogły sie zorganizować wcześniej ale jelenia oczywiście nie, więc nie ma co się dziwić że nie było dużo studentów!
~Młodziak 2-06-2011 22:18
Moim zdaniem powinno sie zrobic rozeznanie wsrod studentow kogo tam chca na scenie bo nie koniecznie potrzebne sa duze pieniadze na zaproszenie ciekawych ekip a juz napewno nie mozna zapraszac jakichs popowych zespolow bo tego studenci poprostu nie sluchaja,nie wiem czyj to pomysl byl z tym VOLVER ale kogos niezle fantazja poniosla.Nastepnym razem fanie by bylo jakby zaproszono ekipy z klimatu REAGGE,HIP HOPU, i ROCKA bo tego wlasnie mlodzi ludzie sluchaja!!! a po drugie to nie w czwartek!!! zlitujcie sie blagam.
mona5721 4-06-2011 1:05
Dlaczego nie było studentów???!!! KPSW świetnie się od 16 bawiło na ogródkach cała moja grupa była i bardzo dobrze się bawiliśmy, choć na drugi dzień mieliśmy 2 koła i połowa miała nie zaliczyła...
~w temacie 4-06-2011 16:24
miałem okazję organizować koncert, pod który podpięło się "miasto" i mam negatywne wspomnienia co do współpracy z "nimi". liczą tylko kaskę do swoich kieszeni. czasami rozbijało się o "grosze" a efekt miał być konkretny ale to na nich "nie działa". mają gdzieś organizatorów i imprezy które robią. im mniej muszą- tym lepiej. poza tym "organizacje" takie jak MOK czy inne potrzebują solidnego przewietrzenia, bo daje komuną jak trza. ludzie tam pracujący-to samo. nie wierzycie? weźcie pierwszy lepszy plakat w JG o "imprezach" to zobaczycie, że to głównie pasjonaci koncertów organowych i innych mocherowych klimatów. nie dziwota że młodzi wyjeżdżają.nikogo nie kreci wizja dożywocia w JG. a szkoda bo to naprawdę fajne miasto z przeogromnym potencjałem tylko nikomu się nie chce go wydobyć.
~Biedronka 13-06-2011 22:02
Ambitnych studentow zatrudnimy do wykładania chemii w dyskontach...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group