Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 10543
Zalogowanych: 45
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region/Jelenia Góra: Ile kosztują odkryte baseny i co oferują

Środa, 3 lipca 2013, 8:30
Aktualizacja: Środa, 26 sierpnia 2020, 7:15
Autor: Mea
Region/Jelenia Góra: Ile kosztują odkryte baseny i co oferują
Fot. Mea
Na basenie przy ul. Sudeckiej bilet wstępu normalny kosztuje 12 zł, a ulgowy 5 zł. Natomiast wstęp na basen w Miłkowie wynosi 6 zł dla dorosłych, 4 zł dla dzieci, a dla grup zorganizowanych, np. kolonii 3 zł od osoby.

- Basen przy ul. Sudeckiej czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 19.00., a w soboty i niedziele od godz. 9.00 do 19.00. Są też zniżki cen biletów. Po godz. 16.00 bilet normalny kosztuje 6 zł, a ulgowy 2 zł 50 gr. - mówił Piotr Śliwa, kierownik basenu.

Na kąpielisku są dwie zjeżdżalnie: prosta i tzw. ślimak oraz skocznie. Za 2 zł można wypożyczyć piłki do gry w koszykówkę, czy też w siatkówkę plażową oraz zestaw do ping-ponga. Wypożyczenie leżaka kosztuje 7 zł, a szafki 5 zł. Za darmo można zagrać w szachy lub warcaby.

- Zapraszamy wszystkich na basen, gdy będzie pogoda. Podczas deszczu i przy niskich temperaturach basen jest nieczynny – dodał Piotr Śliwa.
Pierwsi śmiałkowie już korzystają z uroków kąpieliska. – Woda jest czysta, choć jeszcze trochę chłodna. Między kąpielami gram ze znajomymi w siatkówkę plażową. Jest naprawdę super – mówiła Dominika Ślizankiewicz z Jeleniej Góry.

Podczas wakacji dużym zainteresowaniem cieszy się również basen w Miłkowie. Kąpielisko znajduje się na Campingu Wiśniowa Polana, gdzie można rozbić namiot lub przyjechać przyczepą campingową. Basen kusi olimpijskimi wymiarami 50 x 50 m, a położony jest nieopodal lasu. Jego podział na trzy strefy głębokości pozwala na pływanie zarówno dzieciom, jak i wytrawnym pływakom. Pierwsza strefa o głębokości od 50 cm do 1 m przeznaczona jest dla maluchów. Druga strefa o głębokość od 1 m do 1,30 m znajduje się do czerwonych boi i przewidziana jest dla dzieci już lepiej radzących sobie w wodzie, ale nie posiadających jeszcze umiejętności samodzielnego pływania. Największa, trzecia strefa, wydzielona jest dla osób, które dobrze pływają, ponieważ jej głębokość wynosi od 1,75 m do 3,75 m.

- W ubiegłym roku mieliśmy tak wielu chętnych do zostawania dłużej na kąpielisku, że w tym roku postanowiliśmy wydłużyć czas otwarcia basenu, który jest teraz czynny od godz. 9.30 do 18.30, a w weekendy do godz. 19.00. Bilety są całodniowe, więc można wyjść poza teren ośrodka i wrócić. Gosciom oferujemy domowe posiłki, a w tym roku otworzyliśmy również smażalnię ryb. Nowością jest też darmowy parking przy campingu. Ponadto parkingi są również za rzeką i za drogą, więc jest ok. 150 miejsc dla samochodów – powiedział Krzysztof Wiśniewski, właściciel Wiśniowej Polany.

Ponadto w weekendy będą rozstawiane dmuchane zamki dla dzieci. Przy kąpielisku znajduje się też plac zabaw, boiska do piłki nożnej i siatkowej, restauracja oraz zadaszone stoliki.

- Podoba mi się ten basen, bo jest czysta i orzeźwiająca woda z górskiej rzeki. Kąpielisko jest duże, więc można potrenować pływanie oraz poskakać ze specjalnych stanowisk – mówił Andrzej Jagiełło z Miłkowa.

Warto dodać, że wiele osób przyjeżdża tu nad rzekę Łomnica płynącą przy ośrodku, gdzie można nieodpłatnie rozpalić grilla.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
763
Kawa
39%
Herbata
22%
Woda
30%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Lotto – dwa zeta do przodu
 
Warto wiedzieć
Co zostało nam z chłopów pańszczyźnianych?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
 
Aktualności
Castle Party Bolków – fani zjechali z całej Europy
 
Kultura
W Polsce Czeszka, w Czechach Polka
 
Kultura
Teatry uliczne szalały drugi dzień w strugach deszczu
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group