Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 8322
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region/Jelenia Góra: Ile kosztują odkryte baseny i co oferują

Środa, 3 lipca 2013, 8:30
Aktualizacja: Środa, 26 sierpnia 2020, 7:15
Autor: Mea
Region/Jelenia Góra: Ile kosztują odkryte baseny i co oferują
Fot. Mea
Na basenie przy ul. Sudeckiej bilet wstępu normalny kosztuje 12 zł, a ulgowy 5 zł. Natomiast wstęp na basen w Miłkowie wynosi 6 zł dla dorosłych, 4 zł dla dzieci, a dla grup zorganizowanych, np. kolonii 3 zł od osoby.

- Basen przy ul. Sudeckiej czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 19.00., a w soboty i niedziele od godz. 9.00 do 19.00. Są też zniżki cen biletów. Po godz. 16.00 bilet normalny kosztuje 6 zł, a ulgowy 2 zł 50 gr. - mówił Piotr Śliwa, kierownik basenu.

Na kąpielisku są dwie zjeżdżalnie: prosta i tzw. ślimak oraz skocznie. Za 2 zł można wypożyczyć piłki do gry w koszykówkę, czy też w siatkówkę plażową oraz zestaw do ping-ponga. Wypożyczenie leżaka kosztuje 7 zł, a szafki 5 zł. Za darmo można zagrać w szachy lub warcaby.

- Zapraszamy wszystkich na basen, gdy będzie pogoda. Podczas deszczu i przy niskich temperaturach basen jest nieczynny – dodał Piotr Śliwa.
Pierwsi śmiałkowie już korzystają z uroków kąpieliska. – Woda jest czysta, choć jeszcze trochę chłodna. Między kąpielami gram ze znajomymi w siatkówkę plażową. Jest naprawdę super – mówiła Dominika Ślizankiewicz z Jeleniej Góry.

Podczas wakacji dużym zainteresowaniem cieszy się również basen w Miłkowie. Kąpielisko znajduje się na Campingu Wiśniowa Polana, gdzie można rozbić namiot lub przyjechać przyczepą campingową. Basen kusi olimpijskimi wymiarami 50 x 50 m, a położony jest nieopodal lasu. Jego podział na trzy strefy głębokości pozwala na pływanie zarówno dzieciom, jak i wytrawnym pływakom. Pierwsza strefa o głębokości od 50 cm do 1 m przeznaczona jest dla maluchów. Druga strefa o głębokość od 1 m do 1,30 m znajduje się do czerwonych boi i przewidziana jest dla dzieci już lepiej radzących sobie w wodzie, ale nie posiadających jeszcze umiejętności samodzielnego pływania. Największa, trzecia strefa, wydzielona jest dla osób, które dobrze pływają, ponieważ jej głębokość wynosi od 1,75 m do 3,75 m.

- W ubiegłym roku mieliśmy tak wielu chętnych do zostawania dłużej na kąpielisku, że w tym roku postanowiliśmy wydłużyć czas otwarcia basenu, który jest teraz czynny od godz. 9.30 do 18.30, a w weekendy do godz. 19.00. Bilety są całodniowe, więc można wyjść poza teren ośrodka i wrócić. Gosciom oferujemy domowe posiłki, a w tym roku otworzyliśmy również smażalnię ryb. Nowością jest też darmowy parking przy campingu. Ponadto parkingi są również za rzeką i za drogą, więc jest ok. 150 miejsc dla samochodów – powiedział Krzysztof Wiśniewski, właściciel Wiśniowej Polany.

Ponadto w weekendy będą rozstawiane dmuchane zamki dla dzieci. Przy kąpielisku znajduje się też plac zabaw, boiska do piłki nożnej i siatkowej, restauracja oraz zadaszone stoliki.

- Podoba mi się ten basen, bo jest czysta i orzeźwiająca woda z górskiej rzeki. Kąpielisko jest duże, więc można potrenować pływanie oraz poskakać ze specjalnych stanowisk – mówił Andrzej Jagiełło z Miłkowa.

Warto dodać, że wiele osób przyjeżdża tu nad rzekę Łomnica płynącą przy ośrodku, gdzie można nieodpłatnie rozpalić grilla.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group