Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 9285
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Miłków: II Integracyjna Spartakiada Milanos

Sobota, 26 września 2020, 10:20
Aktualizacja: 10:25
Autor: Przemek Kaczałko
Miłków: II Integracyjna Spartakiada Milanos
Fot. TKKF Milanos
22 września odbyła się w Miłkowie druga edycja Integracyjnej Spartakiady z Milanos dla dzieci i młodzieży z różnych środowisk. Spartakiada została zorganizowana przez stowarzyszenie TKKF Milanos z Miłkowa.

Jak zaznaczył Łukasz Zieliński z TKKF Milanos, mottem imprezy było hasło: "...na boisku wszyscy jesteśmy tacy sami, bo wszyscy podobnie cieszymy się z sukcesów i tak samo odczuwamy gorycz porażki".

W Spartakiadzie uczestniczyły: Jeleniogórskie Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa, Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Mysłakowicach, ZSP Miłków oraz Młodzież z Wolontariatu Lem Kowary.

Celem spartakiady była integracja różnych środowisk społecznych, młodzieży niepełnosprawnej i pełnosprawnej. W zabawie nie liczył się wynik lecz przekazanie uczestnikom pozytywnych zachowań takich jak szacunek do drugiej osoby, zasady fair play - podkreślił Ł. Zieliński.

W spartakiadzie uczestniczyło 40 dzieci i młodzieży z 5 placówek, którzy zostali podzieleni na cztery drużyny - w każdej występował minimum jeden reprezentant każdej z placówek. Opiekę nad zespołami i zarazem ich trenerami byli zawodnicy zespołu Milanos. Drużyny wystartowały w różnych konkurencjach sprawnościowych i zespołowych. Część konkurencji odbyła się na dworze. Uczestnicy spartakiady grali między sobą w "dwa ognie" oraz siatkówkę - relacjonują organizatorzy.

Wszyscy czynnie wzięli udział w pokazie sportów walki zorganizowanej przez Jeleniogórski klub Shidokan Karate za co zostali nagrodzeni breloczkami bokserskimi. Po pokazie każdy uczestnik otrzymał ciepły posiłek. W drugiej części spartakiady uczestnicy bawili się w hali, gdzie zorganizowane zostały 3 konkurencje integracyjno-sprawnościowe (marsz z szarfami, rzut piłką z chusty, slalom z unihokejem).
Na koniec imprezy wszyscy uczestnicy zostali odznaczeni złotymi medali oraz otrzymali pamiątkowe prezenty: koszulki i kubki oraz nagrody rzeczowe. Odbyła się także loteria - niespodzianka. Jeden z uczestników w losowaniu wygrał koszulkę pamiątkową z ogólnopolskiego turnieju siatkarskiego Milanos Cup 2020, a pozostali otrzymali nagrodę pocieszenia - coś słodkiego.

Stowarzyszenie TKKF Milanos dziękuje Pani Dyrektor Szkoły w Miłkowie Jolancie Krawiec za gościnę i użyczenie hali sportowej oraz Panu Mariuszowi Ligiżyńskiemu i klubowi Shidokan Karate z Jeleniej Góry za przeprowadzenie zajęć ze sportów walki.

Spartakiada została zorganizowana w ramach Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw i została sfinansowana przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

Twoja reakcja na artykuł?

9
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
60
Tak
15%
Nie
85%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Piłka nożna
Karkonosze w ćwierćfinale [SKRÓT VIDEO]
 
Aktualności
Przedszkolaki poskakały
 
Aktualności
Kto znajdzie złoty bilet?
 
112
Radiowozy na prąd
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group