Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 2636
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: II Dni Muzyki Papieskiej w Jeleniej Górze

Niedziela, 13 października 2019, 11:14
Aktualizacja: Środa, 16 października 2019, 10:34
Autor: KSON
W ubiegłym roku Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych zorganizował z okazji 40 rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II , przy dużym zainteresowaniu mieszkańców, I koncert Muzyki Papieskiej, który odbył w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze. Będzie kolejny. Wstęp wolny.
W tym roku zaplanowaliśmy - mówi prezes KSON Stanisław Schubert - trzy duże wydarzenia artystyczne w dniach od 16 do 19 października. Inauguracja „Dni muzyki Papieskiej w Karkonoszach” rozpocznie się w środę tj. 16.10.2019r o godzinie 19:00 w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze. Drugi koncert odbędzie się w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłakowicach ul. 1-go Maja 15: w dniu 18.10.2019 (tj. piątek) o godzinie 18:45. W czasie tego koncertu przedstawiony zostanie Tryptyk Rzymski JP II w wykonaniu aktora teatru im. C.K. Norwida- Jacka Paryszyńskiego. Na trzeci koncert zapraszamy do Kościoła pw. Matki Bożej Miłosierdzia ul. PCK 23 w Jeleniej Górze- Cieplicach w dniu 19.10.2019 (tj. sobota) o godzinie 19:00.
W programie tych trzech koncertów zapowiedzieli swój udział - mówi pani Małgorzata Mierczak z Międzynarodowego Towarzystwa Muzycznego „Opera Duch Gór” - soliści Międzynarodowej Opery Karkonoskiej (młodzi wokaliści Polski, Rosji, Hiszpanii i Izraela, laureaci międzynarodowych konkursów wokalnych).

W czasie koncertów usłyszeć będzie można między innymi:

- arie operowe Mozarta, Wagnera i Pucciniego
- arie barokowe (Caccini - Bach-Händel- Pergolesi –Vivaldi Scarlatti.- Stradella)
- perły światowej (w tym romantycznej i współczesnej) muzyki sakralnej (w tym nast. kompozytorów: Schubert, Gounod, Haydn, Mendelson, Dworzak, C. Franc, A. Webber, R. Rogers)
- perły romantycznej i sakralnej muzyki polskich kompozytorów (w tym Moniuszko, Karłowicz, Maklakiewicz, Ks. Michał Józef Xavery Poniatowski).

Organizatorem projektu jest Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze. Przygotowanie merytoryczne i artystyczne projektu: Międzynarodowe Towarzystwo Artystyczne „Opera Duch Gór” w Karpaczu.

Twoja reakcja na artykuł?

5
63%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group