Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 9782
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Idź do kina, bądź Mikołajem

Wtorek, 4 grudnia 2018, 6:17
Aktualizacja: Czwartek, 6 grudnia 2018, 8:55
Autor: WAC
Jelenia Góra: Idź do kina, bądź Mikołajem
Fot. WAC
Już po raz trzeci miłośnicy kina, przychodzący do jeleniogórskiego Heliosa mogą spełnić marzenia dzieci z domu dziecka, dzięki akcji „Z choinki serca dar”.

Akcja odbywa się w kinach sieci Helios od wielu lat. Jeleniogórskie kino uczestniczy w niej już po raz trzeci. Zasady trwającej od 3 do 19 grudnia akcji są proste.

W holu jeleniogórskiego „Heliosa” stanęła choinka, na gałązkach której wychowankowie z domu dziecka powiesili wczoraj (3.12) serduszka ze swoim imieniem oraz wymarzonym prezentem. Aby spełnić pragnienie dziecka należy zdjąć jedno z serduszek z drzewka, kupić dar o jaki prosi podopieczny domu dziecka i przynieść go do kasy kina lub wsunąć pod choinkę. Wszystkie paczki zastaną zawiezione do wybranej placówki opiekuńczej 20 grudnia.

- W poprzednich dwóch latach nie zdarzyło się, aby któreś z serduszek zostało na choince – mówi dyrektor kina „Helios” w Jeleniej Górze Lucyna Martyka. - Wszystkie znikały w ciągu 2 – 3 dni. W roli św. Mikołaja wystąpili też pracownicy kina. W tym roku pomagamy wychowankom Domu Dziecka im. Marii Konopnickiej w Szklarskiej Porębie.
- Jesteśmy zachwyceni, że w tym roku roku nasza placówka może uczestniczyć w tym świetnym programie – mówi opiekun z Domu Dziecka w Szklarskiej Porębie Joanna Majdecka. - Dzieci wraz z nami serca wyklejały przez kilka wieczorów. Dodatkowo dzieci są podekscytowane, bo wiedzą że po zawieszeniu serduszek udamy się na seans filmowy. W naszym domu przebywa 35 wychowanków w wieku od 2 lat do 19. Dzieci młodsze najbardziej marzą o sprzętach zimowych do zjeżdżania: sankach i ślizgach oraz łyżwach. Starsze dziewczynki chciałyby dostać kosmetyki i ubrania, a chłopcy dresy i buty sportowe.

Twoja reakcja na artykuł?

16
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group