Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7093
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ REGION: Idą, idą przez góry i doliny

Sobota, 19 września 2009, 14:32
Aktualizacja: 14:33
Autor: Ania
JELENIA GÓRA/ REGION: Idą, idą przez góry i doliny
Fot. Ania
Prawie 250 uczestników Przejścia Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej wyruszyło wczoraj z dolnej stacji wyciągu na Szrenicę w Szklarskiej Porębie. Śmiałkowie – przed którymi było 145 km forsownego marszu – uczczą w ten sposób pamięć Daniela Ważyńskiego i Mateusza Hryncewicza, ratowników, którzy zginęli na służbie przysypani lawiną.

Wędrowcy w ciągu 48 godzin mają przejść 145 kilometrów. Będą wędrować po Karkonoszach, Rudawach Janowickich, Górach Kaczawskich i Izerskich. Do mety dojdą najwytrwalsi. Wielu z uczestników wyprawy powtarzało, że nie należy się forsować. Jeżeli człowiek jest bardzo zmęczony to powinien odpocząć.

W przejściu bierze udział wiele osób z całej Polski. – Postanowiliśmy sprawdzić swoje siły i wziąć udział w organizowanej w Karkonoszach imprezie. Nie mamy opracowanej taktyki, ale zrobimy wszystko, żeby dotrzeć do mety. Jesteśmy optymistycznie nastawieni – powiedzieli nam wczoraj poznanianie. W tym roku po raz pierwszy uczestniczą w nim także turyści z Niemiec.

W ubiegłym roku na starcie, 19 września 2008 roku, zgłosiło się 161 osób, w tym 19 kobiet. Do mety o czasie dotarło 36 uczestników, 31 mężczyzn i 5 kobiet. W tym roku uczestnicy mają lepsze warunki pogodowe, zapowiada się ładny, bezdeszczowy weekend. Daje to wędrowcom większe szanse na przejście 145 kilometrów w regulaminowym czasie. Życzymy powodzenia!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group