Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 5838
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ich portfele powinny mieć kształt serca

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 13 grudnia 2015, 13:35
Aktualizacja: 14:01
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Ponad 17 tysięcy złotych (z licytacji i biletów–cegiełek) udało się wczoraj (12.12) zebrać na leczenie Natalki Gajdy podczas charytatywnego koncertu w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Choć sala nie wypełniła się do ostatniego miejsca, to serca osób w niej zasiadających były pełne miłości i troski o zdrowie 11–letniej jeleniogórzanki.

- Jeden procent wszystkich chorób, które są rozpoznawane u dzieci to choroby nowotworowe – wczesne wykrywanie to 10 procent. Natalka źle się poczuła 21 września, a 23 września w szpitalu dowiedzieliśmy się, że jest to ostatnia chwila. Wcześniej nie miała żadnych objawów. 90 procent nowotworów u dzieci to choroby wyleczalne, pod warunkiem, że są wcześnie wykryte. U Natalki określono czwarty stopień, czyli najwyższy. Przed nami długa droga, dlatego dziękujemy państwu, bo dzięki wielkim sercom mamy nadzieję, że te drogę przetrwamy i Natalka będzie mogła wrócić do normalnego życia – powiedział tato Natalki, Tomasz Gajda dziękując wszystkim darczyńcom, artystom, którzy wystąpili na scenie oraz osobom, które zgromadziły się na widowni oraz licytującym.

Na scenie jeleniogórskiej filharmonii wystąpił zespół The 5th Season, instrumentaliści Filharmonii Dolnośląskiej, chór Colegium Musicum pod przewodnictwem Franciszka Koscha oraz tancerki z Miejskiego Domu Kultury w Jeleniej Górze.

Organizatorem imprezy była telewizja regionalna Strimeo TV. Wśród licytowanych przedmiotów były m.in. dzieła sztuki, płyta z autografem Marka Niedźwiedzkiego (wylicytowana za 750 zł), narty z podpisami kadry narodowej skoczków narciarskich, piłka do koszykówki z autografami drużyny Turowa Zgorzelec, dzieła Huty Julia, pamiątki od Starostwa, czy pióro od prezydenta RP Andrzeja Dudy.

- Te wszystkie wylicytowane przedmioty mają teraz podwójną wartość. Pamiętajcie państwo spoglądając na te przedmioty, że to nie są tylko rękawice, obraz. Tam jest też Natalka i jej życie – dodał tato dziewczynki życząc wszystkim zdrowych, wesołych świąt.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Wstyd 14-12-2015 7:50
Prezydent jest, a gdzie cała reszta radnych i "rządzących" Jelenią Górą??! Ich stać - powinni się wykazać chociażby w ten sposób! Banda ...
~SZARAK :) 14-12-2015 9:46
Nie trzeba myślę nikogo obrażać byłam naocznym światkiem , wydarzeń charytatywnych od piątku do niedzieli . Wiele osób dołączyło się do pomocy Natalce i wielu takich których nie stać i tych którym żyje się łatwiej :) . Za każdy grosz i każdy banknot ,każdą ofiarowaną rzecz i usługę dziękuję:) A tych których nie było ... mamy prawo wyboru ,mamy często wiele własnych zmartwień, tylko niewielu tak naprawdę jest obojętnych -WESOŁYCH ŚWIĄT :)
~do wstyd 14-12-2015 10:06
Nie można pisać jak się do końca nie zna prawdy. Były trzy zorganizowane licytację w Szkole w Sobieszowie , Filharmonii i Galerii Sudeckiej. Pan Prezydent, radni i miasto też swoją cegiełkę dołożyli zresztą cała społeczność miasta Jelenia Góra i okolic . Relacje z tych wydarzeń na pewno ukarzą się na portalu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group