Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 8730
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Iceman i Morsy w Przesiece już jutro

Piątek, 27 grudnia 2013, 7:28
Aktualizacja: 10:10
Autor: Hew
Jak zawsze piękna, choć jak dotąd bezśnieżna, świąteczna Przesieka zaprasza 28 grudnia na tradycyjną Kąpiel Morsów (godz. 12) i odbywający się już po raz drugi Bieg Icemana (godz. 13).

Chętni do czynnego uczestnictwa w tych wydarzeniach bądź przyglądania się im spotkają się przy wodospadzie Podgórnej – jednym z najurokliwszych miejsc w Karkonoszach.Wśród uczestników Kąpieli Morsów rozegrany zostanie konkurs na najciekawsze nakrycie głowy.

Natomiast uczestnicy Biegu Icemana – panowie w krótkich spodenkach, a panie w szortach i wyciętych podkoszulkach - pobiegną w tym roku na dwóch dystansach: 5 i 15 km. Oczywiście wśród biegnących nie zabraknie głównego bohatera tego wydarzenia – samego Icemana, czyli Wima Hofa. Natomiast tych, którzy zechcą się z nim spotkać nie koniecznie na trasie zaprasza – 27 grudnia o godz. 18 – przesieka pizzeria Liczyrzepa. Wcześniej – o godz. 17 – będzie można też w niej wysłuchać prelekcji nt. prozdrowotnych właściwości zimnych kąpieli oraz hartowania organizmu w niskich temperaturach.

Poświąteczny weekend w Przesiece zapowiada się więc niezwykle atrakcyjnie. Śniegu wprawdzie chyba nie będzie, ale na wszystkich którzy zechcą przybyć nad wodospad Podgórnej – oprócz Morsów, Icemana i świetnej zabawy w plenerze – czekać będą przepyszna grochówka, barszczyk, bigos, pieczone własnoręcznie na ognisku kiełbaski oraz ciepłe napoje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group