Wtorek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 2094
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „…i zadziwi się Europa”. W środę w BWA

Poniedziałek, 26 września 2011, 15:20
Aktualizacja: 15:22
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: „…i zadziwi się Europa”. W środę w BWA
Fot. Petr
W najbliższą środę, 28 września w Biurze Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze odbędzie się prezentacja filmowa „…i zadziwi się Europa” autorstwa izraelskiej artystki Yael Bartana. Co ciekawe, filmy wyświetlane w ramach prezentacji będą reprezentowały Polskę na 54. BIENALLE SZTUKI w Wenecji.

Prezentacja filmowa „…i zadziwi się Europa”, która odbędzie się w środę 28 września w BWA w Jeleniej Górze składa się z trzech części – „Mary Koszmary” (39 min.), „Mur i wieża” (16 min.) i „Zamach” (39 min.). Tematem każdej projekcji będzie przede wszystkim działalność Ruchu Żydowskiego Odrodzenia w Polsce, który został stworzony przez autorkę filmów Yeal Bartana.

Akcja filmów, które wchodzą w skład prezentacji przygotowanej przez Yeal Bartana, i które będą reprezentowały Polskę na tegorocznym 54. BIENALLE SZTUKI w Wenecji (co jest nie lada precedensem, gdyż po raz pierwszy w historii nasz kraj będzie reprezentowany przez twórcę z zagranicy – przyp. red.) rozgrywa się w symbolicznej przestrzeni.

– Miejscu i czasie, przywołujących wątki związane z izraelskim ruchem osadniczym, marzeń syjonistów, Holokaustu, antysemityzmu, jak również palestyńskiego prawa do ziemi – mówią organizatorzy. Projekcja odbędzie się dzięki uprzejmości Krytyki Politycznej i Zachęty Nowej Galerii Sztuki. Start, godz. 18.00. Prowadzenie: Michał Guz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group