Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 11262
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: ... i w Nowym Rynku!

Poniedziałek, 29 maja 2017, 12:16
Aktualizacja: Wtorek, 30 maja 2017, 9:54
Autor: Mikołaj Bachur
Jelenia Góra: ... i w Nowym Rynku!
Fot. Mikołaj Bachur
Wczoraj (28.05) jeleniogórska Galeria nowy Rynek zaprosiła najmłodszych do twórczego budowania z klocków Lego. – Były zajęcia z Lego Robotyki i Lego Duplo, oczywiście bezpłatnie – powiedział Maciej Kruk, instruktor.

Organizatorzy przygotowali dla dzieci dużo zabaw oraz wyjątkową gratkę dla małych i dużych fanów Lego. Trzy specjalne strefy tematyczne, warsztaty z instruktorami oraz konkursy, w których do wygrania były zestawy Lego. – To świetna inicjatywa - pani Asia, matka dwóch synów i córki. – Moje dzieci to uwielbiają, są w siódmym niebie - podkreśliła.

Na terenie strefy Akademii Rynusia, na I piętrze galerii, bawili się najmłodsi w Lego Duplo (klocki przeznaczone dla dzieci od 1,5 do 5 lat, pozwalające na kreatywną zabawę, która sprzyja uczeniu się i rozwojowi dziecka).

Miłośnicy Lego City tworzyli miasta przyszłości, w strefie eventowej galerii, na poziomie 0. Dzięki tej zabawie z serią klocków dzieci mogły się poznać nie tylko zasady funkcjonowania współczesnych miast, ale też społeczną rolę wybranych zawodów: lekarze, policjanci, strażacy czy inżynierowie.

Dla dzieci w wieku szkolnym była stworzona najbardziej zaawansowana strefa – Lego Roboty. Tutaj, z użyciem serii Education, uczestnicy mogli zaprojektować własnego robota i zlecić mu konkretne zadania. Dzięki tym warsztatom z instruktorem można było się zapoznać z realną wiedzą z matematyki czy fizyki oraz zdobyć podstawowe umiejętności programowania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
913
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group