• Środa, 23 października 2019
  • Godz. 4:42
  • Imieniny: Marleny, Seweryna, Teodora, Igi
  • Czytających: 1870
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

... i w Nowym Rynku!

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 29 maja 2017, 12:16
Aktualizacja: Wtorek, 30 maja 2017, 9:54
Autor: Mikołaj Bachur
Fot. Mikołaj Bachur
Wczoraj (28.05) jeleniogórska Galeria nowy Rynek zaprosiła najmłodszych do twórczego budowania z klocków Lego. – Były zajęcia z Lego Robotyki i Lego Duplo, oczywiście bezpłatnie – powiedział Maciej Kruk, instruktor.

Organizatorzy przygotowali dla dzieci dużo zabaw oraz wyjątkową gratkę dla małych i dużych fanów Lego. Trzy specjalne strefy tematyczne, warsztaty z instruktorami oraz konkursy, w których do wygrania były zestawy Lego. – To świetna inicjatywa - pani Asia, matka dwóch synów i córki. – Moje dzieci to uwielbiają, są w siódmym niebie - podkreśliła.

Na terenie strefy Akademii Rynusia, na I piętrze galerii, bawili się najmłodsi w Lego Duplo (klocki przeznaczone dla dzieci od 1,5 do 5 lat, pozwalające na kreatywną zabawę, która sprzyja uczeniu się i rozwojowi dziecka).

Miłośnicy Lego City tworzyli miasta przyszłości, w strefie eventowej galerii, na poziomie 0. Dzięki tej zabawie z serią klocków dzieci mogły się poznać nie tylko zasady funkcjonowania współczesnych miast, ale też społeczną rolę wybranych zawodów: lekarze, policjanci, strażacy czy inżynierowie.

Dla dzieci w wieku szkolnym była stworzona najbardziej zaawansowana strefa – Lego Roboty. Tutaj, z użyciem serii Education, uczestnicy mogli zaprojektować własnego robota i zlecić mu konkretne zadania. Dzięki tym warsztatom z instruktorem można było się zapoznać z realną wiedzą z matematyki czy fizyki oraz zdobyć podstawowe umiejętności programowania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~x 29-05-2017 13:04
Nowa świątynia próźności,zamiast zabrać dzieciaka w plener,na rower,nad wodę lepiej się kisić pod dachami tzw.galerii
~do x 29-05-2017 17:57
Jesteś popularny :) Piszę do Ciebie drugi raz mój drogi malkontencie. Dzisiaj galeria, jutro plener. Może być w takim wydaniu dla Ciebie? Żal mi Ciebie dlatego, że galeria przesłania Ci to co jest istotne w tym wszystkim.
~okoloko 29-05-2017 21:48
gość x ma rację ale ty z 17;57 tego nie zrozumiesz! Zidiocenie dzieci przez zidiociałych rodziców postępuje w najlepsze.....najgorsze że uważacie to za normę wychowawczą bo takie czasy albo moda nie wiem jak to nazwać. Jechałem wczoraj po wsi koło Lubawki, tam dzieciaki całą chmarą jeździły na rowerkach, bawiły się na dworze, biegały rozwrzeszczane buźki z przyklejonymi uśmiechami...miałem wrażenie jakbym cofnął się do dawnych "normalnych" czasów z mojego dzieciństwa, jak ten widok uradował moje serce:)) a w mieście??? pokolenie "cyborgów" siedzi w metalowej puszcze zwanej dumnie "galeria" z wlepionymi gałami w telefony i przygotowują swoje rozumki do bycia nic nie wartą istotą ludzką w przyszłości.....smutek i żal mnie ogarnia na ten widok:(((
~do okoloko 30-05-2017 5:27
Nie generalizuj calej mlodziezy. Dystansu Tobie i "x" brakuje. Jakbym mial generalizowac to jestes smutnym i zestresowanym kims kto potrzebuje odreagowac swoj nijaki zywot. Wszystko dla ludzi (tych z dystansem).

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group