Piątek, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 6110
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

I po stypendiach

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Niedziela, 21 października 2007, 0:00
Autor: ROB
Fot. Archiwum
Koniec z pomocą dla uczniów szkół średnich ze wsi i małych miast.

Tak wynika z informacji przekazanej nam przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Uczniowie, którzy czekają na unijne stypendia, mogą czuć się rozczarowani. W tym roku dostaną je tylko nieliczni: ci, którzy mają najlepsze wyniki w nauce. Jak szacuje Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, rocznie będzie to zaledwie 3 tysiące uczniów z całej Polski.

Skąd taka zmiana? – Dotychczas środki na unijne stypendia pochodziły ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego, którego realizacja dobiega końca – czytamy w informacji przesłanej nam przez Departament Informacji i Promocji MRR. – Teraz pieniądze będą pochodziły z programu Kapitał Ludzki.

Problem w tym, że Komisja Europejska nie zgodziła się na pomoc o powszechnym zasięgu, tak jak miało to miejsce dotychczas. Zaproponowała rezygnację z socjalnego podejścia do wyrównywania szans edukacyjnych na rzecz podejścia edukacyjnego. Dlatego właśnie promowani będą jedynie zdolni
uczniowie.

W resorcie trwają ustalenia dotyczące ustalenia procedur udzielania pomocy.
Tymczasem samorządy i uczniowie nic nie wiedzą, że pieniędzy nie będzie. – Czekamy na ogłoszenie konkursów – mówiła nam w ubiegłym tygodniu Barbara Latosińska, koordynator stypendiów w Jeleniej Górze.

Do tej pory ze stypendiów korzystało ponad 500 uczniów jeleniogórskich szkół. Przy nowych zasadach może je otrzymać najwyżej kilkunastu.
Dlaczego ministerstwo nie powiadomiło szkół i samorządów o zmianach? Na to pytanie nie uzyskaliśmy odpowiedzi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~mia 21-10-2007 7:48
głupota totalna.... nie każdy potrafi się przecież dobrze uczyć... są lenie, ale są też osoby o niższych możliwościach, nie?
~Nauczyciel 21-10-2007 13:31
Totalną głupotą było dawać wszystkim jak leciało – wiem jaka była komedia przy zeszłorocznym projekcie – uczniowie brali pieniądze a nauczyciele nie mogli się doprosić o usprawiedliwianie nieobecnych godzin – było żenująco – dobrze że taka zmiana, były sytuacje że uczeń brał cały rok pieniądze a wypisywał się że szkoły np w maju – wcale nie musiał ich oddawać – krótko mówiąc było powszechne rozdawnictwo dobrze że to się zmieni.
~UUUUUlala 21-10-2007 14:54
Kosciol Katolicki nie potrzebuje wyksztalconych , inteligentnych "zolnierzy" wiernych . Gamoniem latwiej sie steruje .
~do Nauczyciel 21-10-2007 14:58
moze i dobrze...ale trzeba zauwazyc ze szkola szkole nierowna..i uczen ,ktory ma w "Norwidzie" srednia 2.2 w "Mechaniku" mialby zapewne powyzej 4..wiec gdzie tu sprawiedliwosc??
~dziwne 21-10-2007 18:03
Dla mnie to jest dziwne , przeciez stypendia są po to aby wyrównywać szanse edukacyjne, wiec dawanie tylko osoba za jakas kosmiczna średnia jest paranoja. Znam wiele osób ktore dzieki wlasnie stypendium poprawili swoja średnia ocen wiec zmiane regul przyznawania unijnego stypedium jest dla mnie dosłwonie d...lizmem. Poprostu urzędnicy robia wszystko, wymyslaja to coraz dziwniejsze sposoby aby jak najmniej pieniedzy dawac uczniom którzy potrzebuja.Urzednicy zamiast robic cos dla ludzi to robia przeciwko nim ;/ POPROSTU ŻENADA!!!
~INNY NAUCZYCIEL 22-10-2007 22:32
w pelni popieram to co napisal nauczyciel. czas skonczyc w tym kraju z bezsensownym rozdawnictwem. nalezy stworzyc inny system pomocy tak aby docierala ona do potrzebujacych i chcacych sie uczyc. a nie cwaniakowatych leni.
~Tomy M. 23-10-2007 0:28
Do: INNY NAUCZYCIEL – po pierwsze używanie wielkich liter nawet w nazwie OZNACZA W INTERNECIE KRZYCZENIE !!! – po drugie zdanie zaczynamy z wielkiej litery – po trzecie, polskie litery uzyskujemy na "klawiaturze programisty" za pomocą równoległego wciśnięcia klawisza "Szary ALT" lub "prawy ALT" oraz litery wybranej z układu QWERTY. Poćwicz to ... może dasz radę. – po czwarte nauczycielem może jesteś ale o podstawach ekonomii nie masz nawet bladego pojęcia, a powinieneś. Każde pieniądze które spływają do naszej kotliny, bez znaczenia skąd pochodzą przyczyniają się do lokalnego wzrostu gospodarczego.Te lenie o których mówisz wydadzą te pieniądze w sklepiku w szkole na słodkie bułki, Pani sprzedawczyni zarobi pieniądze, zarobią śmieciarze sprzątając śmieci po tych bułkach, zarobi też szkołą gdy ajent sklepiku zapłaci z tych pieniędzy za dzierżawę, a szkołą wyda je na Twój nocleg na wycieczce szkolnej. Takich t...ków jak Ty natychmiast zwolniłbym z pracy nauczyciela. Nie nadajesz się do tego, masz za wąskie horyzonty, jesteś odporny na nową wiedzę i masz poważne problemy z polską gramatyką i obsługą komputera. Zapewne zaraz dasz nam również przykład że masz problemy z przyjęciem konstruktywnej krytyki pod swoim adresem. Pamiętam takich t...ków jeszcze ze szkoły podstawowej w Sobieszowie, byłą ich tam całą banda, uczęszczanie do tej szkoły i "ścieranie się" z tą bandą było dla mnie istną katorgą.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group