Czwartek, 29 października
Imieniny: Wioletty, Jacka
Czytających: 6002
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

I edycja „Warto być dobrym” uroczyście zakończona

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 1 lipca 2012, 13:23
Aktualizacja: 13:29
Autor: Organizator/Petr
Fot. BK
Zakończyła się I edycja akcji „Warto być dobrym” organizowanej przez Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła” pod patronatem Minister Edukacji Narodowej i UNESCO. W rywalizacji brali udział uczniowie z 1500 szkół w całej Polsce. W każdej z nich wyłoniono zwycięzcę, który otrzymał rower górski marki KROSS.

Akcję po raz pierwszy przeprowadzono w 2003 roku w kilkudziesięciu szkołach śląskich, a w tym roku projekt został realizowany na ogólnopolską skalę. Od początku semestru uczniowie konkurowali na to ile zrealizują dobrych uczynków w trzech kategoriach; pomoc drugiemu człowiekowi, zaangażowanie w środowisko klasy, szkoły, społeczność lokalną oraz działania globalne na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska. Na koniec roku uczniowie pod okiem wychowawcy wybierali w każdej klasie osobę, która okazała się najlepsza, a wśród najlepszych z całej szkoły został rozlosowany rower.

W ZST „Mechanik” laureatem został Paweł Zmarzlik z klasy Ib. - W najśmielszych scenariuszach i najskrytszych marzeniach nie liczyliśmy na taki sukces akcji. Dzieci czyniące dobro zaskoczyły nas nie tylko swoją kreatywnością i wytrwałością ale przede wszystkim odwagą w promowaniu pozytywnych postaw. Setki tysięcy osób czyniących dobro, miliony godzin ofiarowane innym ludziom, a wszystko to za darmo-bez oczekiwania na zapłatę. Teraz kiedy zadadzą mi pytanie: jakie mamy dzieci i młodzież odpowiem, że wspaniałe - mówił Aleksander Komaniecki, prezes stowarzyszenia „Przyjazna Szkoła”.

- My, dorośli powinniśmy brać z nich przykład. Każdy z nas może wesprzeć drugą edycję akcji, by kolejne szkoły mogły wziąć w niej udział. Dzięki takiej akcji czujemy się potrzebni i zmobilizowani do dalszego działania - dodała koordynator akcji Jola Brzozowska, nauczyciel w ZST „Mechanik”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group