Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 3281
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Hymn na 900 głosów

Sobota, 10 listopada 2018, 6:33
Aktualizacja: Niedziela, 11 listopada 2018, 6:31
Autor: WAC
Jelenia Góra: Hymn na 900 głosów
Fot. WAC
Ponad 900 uczniów największej jeleniogórskiej szkoły podstawowej, czyli Jedenastki,odśpiewało wczoraj (9.11) o godzinie 11.11 „Mazurka Dąbrowskiego”.

Tym samym uczniowie zabobrzańskiej podstawówki wzięli czynny udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”, ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. W jej ramach uczniowie z aż 20 tysięcy przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych odśpiewali o godzinie 11.11 „Mazurka Dąbrowskiego”

Aby wszyscy uczniowie klas starszych Jedenastki mogli jednocześnie wykonać nasz hymn narodowy musieli ustawić się na parterze budynku oraz na klatkach schodowych na pierwszym i drugim piętrze. W tym samym czasie „Mazurka Dąbrowskiego” śpiewały też w drugim budynku Jedenastki przy ul. Karłowicza, dzieci z klas młodszych tej szkoły, wygaszanych klas gimnazjów oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 uczęszczający do tego obiektu.

- Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości w naszej szkole to ciąg wydarzeń, który jeszcze potrwa – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 Eugeniusz Sroka. - 15 listopada będziemy śpiewać pieśni patriotyczne, wcześniej nauczyciele prowadzili w klasach pogadanki o historii. Na tę okazję nasza szkoła uzyskała świąteczny wystrój, o który zadbali nie tylko plastycy, ale i nauczyciele innych przedmiotów. Piękne prezentacje plastyczne są też w budynku przy ul. Karłowicza. Cieszę, że dzisiejsze wykonanie hymnu nam się udało, bo do wczorajszej próby nie byliśmy pewni jak to wyjdzie. Chciałem podziękować rodzicom, że zadbali o uroczyste stroje wszystkich dzieci. Dzięki temu ten świąteczny nastrój widać na każdym kroku.

Twoja reakcja na artykuł?

28
85%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group