Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 7244
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Hotel musi być niższy, pokrycie dachu zostanie

Czwartek, 6 października 2011, 12:54
Aktualizacja: Sobota, 8 października 2011, 11:42
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Hotel musi być niższy, pokrycie dachu zostanie
Fot. Archiwum
Do końca roku Hotel Gołębiewski w Karpaczu ma nakaz obniżenia części dachu, który był niezgodny z planem zagospodarowania. Jednak nie trzeba zmieniać pokrycia dachu, jak wcześniej nakazał konserwator zabytków.

– Zatwierdziliśmy decyzję o częściowej rozbiórce dachu w części niezgodnej z planem zagospodarowania. W tym miejscu będzie dach obniżony i wykonana zostanie część doświetlająca z materiału przypominającego szkło. Plan zagospodarowania przestrzennego, który był opiniowany m.in. przez konserwatora zabytków dopuszcza pokrycie dachu przy użyciu dachówki blachy, łupka lub gontu, więc nie ma potrzeby wymiany pokrycia dachu w tym obiekcie – poinformował Jacek Radwan, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego.

Dyrekcja Hotelu Gołębiewski ma czas do końca stycznia z uporaniem się ze zmianami. Jeśli nie wywiążą się z decyzji INB, w nowym roku wygaśnie odbiór techniczny budynku i obiekt nie będzie mógł być użytkowany. W najgorszym przypadku zostaną odłączone media. Konieczność zmiany wyglądu największego hotelu w Kotlinie Jeleniogórskiej wymogła postawa miejscowej delegatury Wojewódzkiej Służby Ochrony Zabytków, która nie zgodziła się na tak wysoką bryłę oddanego do użytku w tym roku obiektu.

Dyrektor Hotelu Gołębiewski nie chce komentować decyzji PINB.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (60) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group