Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 7045
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Honory dla pani wizytator

Wtorek, 6 kwietnia 2010, 13:16
Aktualizacja: Środa, 7 kwietnia 2010, 8:11
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Honory dla pani wizytator
Halina Kot przemawia podczas rozpoczęcia roku szkolnego 2008/09. Gimnazjum nr 1. 1 września 2008.
Fot. TEJO
Halina Kot z jeleniogórskiej delegatury Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty otrzymała prestiżową Nagrodę im. Marii Weryho–Radziwiłłowicz. Wyróżnienie zostanie wręczone w auli Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Nagroda ustanowiona jest i przyznawana przez miesięcznik „BLIŻEJ PRZEDSZKOLA – wychowanie i edukacja”. Trafia do osób i instytucji zaangażowanych w działania na rzecz wczesnej edukacji małego dziecka.

W gronie wyróżnionych znalazła się ostatnio Halina Kot z Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty. Laureatka od początku drogi zawodowej związana z wychowaniem przedszkolnym. Przeszła wszystkie szczeble kariery pedagogicznej: od nauczycielki, poprzez dyrektorowanie, doradzanie oraz kontrolowanie. Swoją pracę wiązała także z nauczaniem pedagogów z zakresu metodyki wychowania przedszkolnego w Studium Nauczycielskim oraz Diecezjalnym Kolegium Teologicznym w Jeleniej Górze. Od ponad 10 lat pracuje na stanowisku starszego wizytatora jeleniogórskiej delegatury Kuratorium Oświaty we Wrocławiu,

Postać Haliny Kot znana jest w środowisku oświatowym z udziału w komisjach kwalifikacyjnych dla nauczycieli ubiegających się o awans zawodowy. Bierze też udział w pracach komisji kwalifikujących kandydatów na dyrektorów szkół. Przez 10 lat była bardzo aktywnym członkiem Stowarzyszenia Doradców Metodycznych Wychowania Przedszkolnego z siedzibą w Zielonej Górze. Organizowała liczne konferencje i szkolenia dla nauczycieli, dyrektorów przedszkoli i rodziców.

Koordynowała pracami zespołu jeleniogórskiego biorącego udział w realizacji ogólnopolskiego projektu badawczego „Dziecko sześcioletnie u progu nauki szkolnej” zorganizowanego i realizowanego przez Akademię Świętokrzyską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego dla Ministerstwa Edukacji Narodowej. Współpracowała z wieloma instytucjami działającymi na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.

Za osiągnięcia zawodowe i prace na rzecz małego dziecka otrzymała brązowy i srebrny Krzyż Zasługi, dwukrotnie nagrodę Kuratora Oświaty, nagrodę Prezydenta Miasta Jeleniej Góry oraz liczne, pisemne podziękowania od nauczycieli, dyrektorów i organów prowadzących przedszkola i szkoły.

Uroczyste uhonorowanie Nagrodą im. Marii Weryho–Radziwiłłowicz odbędzie się podczas 5. Ogólnopolskiego Forum Edukacyjnego, 14 kwietnia w Auli Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group