Niedziela, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 2891
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Hity pod Śnieżką

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 0:00
Autor: TEJO
Fot. KDR
Najciekawsze produkty turystyczne w Karpaczu nagrodzone.

Kompleks świątyni Wang otrzymał pierwszą nagrodę w tegorocznym konkursie na najciekawsze miejsce, zjawisko lub wydarzenie w mieście pod Śnieżką. Kandydatura została zgłoszona przez parafię ewangelicko-augsburską Wang.

Wyróżniono poza tym „Ślady zdobywców”, nietypowe miejsce przed karpackim urzędem, w którym uwieczniono odciski butów wyprawowych znanych himalaistów polskich. To pomysł Szkoły Górskiej.

Laury zdobyły także Karkonoskie Drezyny Ręczne, atrakcja turystyczna promowana przez animatorów ze stowarzyszenia Karkonoskie Drezyny Ręczne, którzy chcą ożywić upadłą linię kolejową w Karpaczu.

Wśród wyróżnionych znalazło się także Przedszkole Górskie zgłoszone przez Szkołę Górską Horyzont oraz „Przygody skrzata karkonoskiego”, książka Marii Nienartowicz skierowana do najmłodszych czytelników pozycja opowiadająca o świecie skrzatów i sławiąca piękno gór oraz bogactwo przyrody.

Jak poinformował Urząd Miasta w Karpaczu nagroda w konkursie ma charakter prestiżowy. Wyróżnione produkty będą promowane podczas wielu imprez, w których uczestniczy miasto pod Śnieżką.
Wręczenie tytułów nastąpi podczas Urodzin Miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~xyz 2-04-2007 12:10
No to super tylko żeby tak jeszcze PKP to doceniło !!! a nie tylko kłody pod nogi....
~altruista 2-04-2007 12:47
PKP już kombinuje jakby tu obłożyć sporą opłatą tych korzystających no powiedzmy za darmo z torowisk, które to jak oni mówia są bezsprzeczną własnością PKP.
~maciek 2-04-2007 17:34
Karkonoskie Drezyny Ręczne a w tle obskurny dworzec, może ktoś zainteresowałby się nim? To piękny obiekt, a tylko straszy...
~guru 2-04-2007 23:38
do maciek; jak nie jesteś na bieżąco to się niewypowiadaj to jest stare zdjęcie, stacja jest odmalowana.
~lx 3-04-2007 9:05
Jak można dać laury Karkonoskim Drezynom Ręcznym? Działalnośc ta jest prowadzona nielegalnie. Nie mają ani stosownych uprawnień ani zezwoleń. Nie popieram działań PKP, które zachowują się jak pies ogrodnika, ale nie jest to powód żeby łamać prawo. A przede wszystkim gwizdy dla Burmistrza Karpacza za to, że nagradza przestępców. Trzeba coś robić, żeby sprawy uregulować prawnie a dopiero później przyznawać nagrody. Inaczej każdy będzie łamał prawo, bo ma ciekawy pomysł (nie tylko na prowadzenie działalności gospodarczej) a władze będą temu przyklaskiwać.
~MK 4-04-2007 9:57
do lx. Może oświecisz nas jakich to uprawnień i zezwoleń nie ma KDR i kto je wydaje? Może ty je masz? :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group