Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 5921
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Hip–hop opanował jeleniogórski Rynek

Poniedziałek, 15 lipca 2013, 8:05
Aktualizacja: Wtorek, 16 lipca 2013, 7:24
Autor: Mea
Jelenia Góra: Hip–hop opanował jeleniogórski Rynek
Fot. Mea
– W końcu po latach został zorganizowany w Jeleniej Górze Graffiti Jam i pokazy tańca breakdenc – cieszyli się młodsi i starsi uczestnicy wczorajszej (14.07.), trzeciej edycji zawodów tanecznych „Street Wars”, które odbyły się na jeleniogórskim Placu Ratuszowym.

- Przyjechali b-boye z Afryki Południowej, Hiszpanii, Irlandii, Niemiec oraz Czech. Łącznie z jeleniogórskimi w zawodach wystartowało ok. 30 tancerzy. Ponadto ośmiu profesjonalnych grafficiarzy malowało swoje prace na specjalnie ustawionej do tego ścianie. Stroną muzyczną zajął się DJ Domel ze Stylowej Spółki Społem. Na after party wystąpił m.in. raper Słoń – powiedział Michał „Durexo”, organizator.

- Chcieliśmy przypomnieć zawody taneczne „Street Wars”, które odbywały się w Jeleniej Górze w 2005 i 2002 roku, by starsi miłośnicy subkultury hip-hopowej przy okazji spotkali się po latach, podtrzymując tę kulturę oraz by wesprzeć młodsze pokolenie. Wiele osób, które kiedyś organizowało imprezy hip-hopowe w naszym mieście, obecnie pracuje za granicą, ale zawsze będą pamiętać o swoim mieście i kiedy to możliwe, wspierać je. Chcemy zrobić jeszcze wiele dla jeleniogórskich dzieciaków – dodał.

Graffiti malowali m.in. jeleniogórzanie, którzy zajmują się tym od lat. – Dla mnie jest to sztuka wizualna, która zajmuje się np. interpretacją liter. Tutaj namalowałem swój pseudonim, ale maluję też postacie. Gdy zaczynałem malować, używałem lakierów samochodowych, obecnie producenci sprzedają specjalne spreje, które np. nie odbijają flesza przy zdjęciu, zminimalizowali ciśnienie w puszkach, by nie było zacieków. Stosuje się też specjalne maski – podkreślał Kamil „Diask” z Jeleniej Góry.

Największą furorę zrobili b-boye. - Breakdance zacząłem tańczyć w 1999r. Wtedy podglądałem kroki z teledysków. Teraz uczę młodzież. Taniec ten bardzo się rozwinął, każdy ma swój styl i wymyślane są coraz to nowsze i trudniejsze figury – mówił Krzysztof Fendryk, jeleniogórzanin mieszkający w Dublinie.

Starsi oraz młodsi uczestnicy imprezy byli zachwyceni. - Bardzo mi się tu podoba. Wreszcie zorganizowano imprezę, która kultywuje cztery elementy hip-hopu: graffiti, breakdanc, dj-ing, a wieczorem na after party zabrzmiał rap. Kiedyś to miasto tętniło takimi imprezami i często tu przyjeżdżałem – powiedział Damian Gierasiński z Gryfowa Śląskiego.

- Tańczę hip-hop, który jest w podobnym klimacie tanecznym, co breakdance, więc zawody są naprawdę fantastyczne. Zdecydowanie zbyt mało takich imprez jest w naszym mieście – mówiła Katarzyna Duzinkiewicz, wolontariuszka z Jeleniej Góry.

- Jestem po raz pierwszy w Jeleniej Górze, akurat na kolonii i mimo że nie utożsamiam się z subkulturą hiphopową, impreza bardzo mi się podobała. Ciekawie chłopaki tańczyli, leciała energiczna muzyka, a w tle grafficiarze malowali barwne obrazy. Było całkiem przyjemnie – powiedziała Julia z Łodzi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
1076
Tak, regularnie
25%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Aktualności
W nocy burze w Jeleniej Górze
 
10 pytań do...
Kulinarnie jestem patriotą
 
112
Potrącenie 13–latki na pasach
 
Kultura
Koncertowe rarytasy na koniec sezonu
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group