Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8183
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Harcerze przekazali światełko betlejemskie

Poniedziałek, 21 grudnia 2020, 13:02
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Harcerze przekazali światełko betlejemskie
Fot. Przemek Kaczałko
W niedzielny wieczór (20.12) w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego odbyła się msza z udziałem harcerzy, władz miasta i parlamentu, po której uczestnicy odebrali światełko betlejemskie i zanieśli je do swoich domów i siedzib organizacji.
W czwartek odebraliśmy światełko w naszym hufcu, a w niedzielę w "uroczysty" sposób przekazaliśmy je mieszkańcom. Trudno tu mówić o uroczystości, bo ze względu na pandemię nie zapraszaliśmy zbyt wielu gości, ale chcieliśmy przekazać światełko władzom miasta i władzom kościelnym oraz rozprowadzić je pośród naszych harcerzy skąd trafi do kolejnych domów - powiedział Robert Zapora, komendant Hufca Karkonoskiego ZHP.
Życzymy wszystkim, aby nie było już pandemii i żebyśmy mogli się normalnie spotykać. Zdaję sobie sprawę, że takie organizacje jak my strasznie cierpią, bo istotą naszego działania jest spotykanie się. Mam nadzieję, że przyszły rok będzie znacznie lepszy - dodał komendant.

Chętni mogą przed świętami udać się po odbiór światełka do jeleniogórskiego Ratusza lub do hufca przy ul Wiejskiej 41b od godz. 8:00 do 16:00.

Twoja reakcja na artykuł?

13
46%
Cieszy
4
14%
Hahaha
6
21%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
4
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
827
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group