Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 11873
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Hania Szewczyk wygrała konkurs literacki

Piątek, 16 lutego 2018, 7:25
Aktualizacja: Sobota, 17 lutego 2018, 8:24
Autor: WAC
Podgórzyn: Hania Szewczyk wygrała konkurs literacki
Fot. WAC
Kolejny duży sukces odniosła utalentowana uczennica Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Podgórzynie. Dwunastolatka zdobyła pierwszą nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Literackim, zorganizowanym przez Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole.

Na konkurs, którego tematem był „Wiersz o Babci i Dziadku” wpłynęło 136 utworów uczniów w różnym wieku ze szkół z całego kraju. Nadesłane prace oceniało jury pod przewodnictwem znanej aktorki Teresy Lipowskiej.

W gronie młodych autorów, których wiersze zyskały największe uznanie znalazła się uczennica Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Podgórzynie - Hanna Szewczyk (nauczyciel prowadzący Monika Filuś). - Moja babcia i dziadek są bardzo ważnym elementem mojego życia i wyobraziłam sobie co by było, gdyby ich zabrakło. No i o tym napisałam swój wiersz pt. „Babcia i Dziadek” – mówi Hania.

Wręczenie nagród laureatce, w postaci dyplomu, laptopa oraz książek odbyło się podczas uroczystego apelu w Szkole Podstawowej w Podgórzynie. Dokonał tego członek Rady Klubu Przodujących Szkół w Warszawie, sekretarz Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole Waldemar Motyka.

Dodajmy, że ostatni laur jest kolejnym sukcesem Hanny Szewczyk. Już wcześniej zdobywała nagrody w konkursach artystycznych oraz sprawdzających wiedzę. Szóstoklasistka reprezentuje też swoją szkołę w zawodach sportowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group