Piątek, 30 lipca
Imieniny: Julity, Piotra
Czytających: 3322
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Haipe Haope bez reszty oddany”, czyli koncert podziemia

Piątek, 14 stycznia 2011, 16:34
Aktualizacja: 16:36
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: „Haipe Haope bez reszty oddany”, czyli koncert podziemia
Fot. Agrafka
Tłumów nie było, ale nic nie zastąpi atmosfery wczorajszego koncertu undergroundowej sceny hip–hopowej z Jeleniej Góry, Kowar, a nawet z Kędzierzyna Koźla, który odbył się w klubie Street 23. Dobry beatbox, świeże rymy, niepowtarzalne flow oraz tematyka bliska młodemu człowiekowi, to tylko niektóre z atrakcji wczorajszego wieczoru.

Na imprezie rymowały takie składy jak: Floakostyl&Triada z Kędzierzyna Koźla, Nieświeża krew z Wojkowa, Re.Vol.Versy, OSI-SWZ-KCR, Khaes z Kowar oraz jeleniogórska grupa NWN Klika. Koncert rozpoczęli znakomici beatboxserzy Małan z Kamiennej Góry i Mulat z Jeleniej Góry, którzy rozgrzali publiczność. Imprezę poprowadzili jeleniogórscy Dj’e Sabi i Guma. Ukaef zajęli się muzycznymi wariacjami na mpc. Niestety nie udało się dojechać na imprezę składowi Dwa Tętna.

- Już piąty raz robimy koncert hiphopowy w Jeleniej Górze, wcześniej organizowane były m.in. za pośrednictwem stowarzyszenia „Sztuka ulicy”. Mamy kolejne pomysły na tego typu przedsięwzięcia. Każdy z nas reprezentuje inny rodzaj rapu, każdy tworzy to na swój własny sposób i ta różnorodność jest właśnie najciekawsza. Szanujemy każdy styl rymowania. Chcielibyśmy aby na następnym koncercie wystąpiło więcej składów z jeleniogórskiego podziemia oraz okolic i mamy nadzieję, że uda się zorganizować taką imprezę – powiedział Grzegorz Pacak, jeden z organizatorów koncertu.

Raperzy najpierw wykonali po jednym utworze, po czym każdy skład prezentował swój autorski repertuar. Ciekawy występ dał Khaes, który pochodzi z Kowar, a rymowaniem zajmuje się już ponad 10 lat.

- Rymuję od 2000 roku i mam już na koncie 13 płyt tzw. nielegali m.in. „Kartoteka”, „Chwile mijają”, „Zły brat bliźniak”, czy też „Brudne podziemie”. Najnowszy album jaki dziś zaprezentowałem nosi tytuł „22”, bo właśnie tyle mam lat i jest to dla mnie liczba wyjątkowa. Utwory z tego albumu to m.in. „Różne drogi”, „W jednej minucie”, „Pusto”, czy też utwór „Zwątpiłem”, który jest dla mnie bardzo znaczący, a traktuje o uświadomieniu sobie w pewnym momencie, że Hip-Hop mnie zdradził, czego powodem było chwilowe zaprzestanie pisania tekstów i oderwanie się od subkultury hiphopowej. Przestało mi się podobać to co się dzieje na polskiej scenie muzycznej jak i zagranicznej, chodzi głównie o takie plastikowe wytwory, syntetyczne bity, Hip-Hop przestał być tym w czym się zakochałem w roku 1999. Po czasie jednak zrozumiałem, że kocham robić tę muzykę i chcę podążać hiphopowymi ścieżkami dźwiękowymi – wyznał Khaes, raper ze składu Supasort.

Niektóre z płyt raperów, którzy wystąpili na wczorajszym koncercie dostępne są w niedawno otwartym sklepie z m.in. odzieżą Steez Schop na starówce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group