Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 8817
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: H. Papaj oficjalnie dyrektorem szpitala w Janowicach Wielkich

Sobota, 7 marca 2015, 8:13
Aktualizacja: 12:19
Autor: Angela
Region: H. Papaj oficjalnie dyrektorem szpitala w Janowicach Wielkich
Fot. Archiwum
Od czwartku (5.03) Hubert Papaj pełni obowiązki dyrektora Zespołu Profilaktyki i Rehabilitacji w Janowicach Wielkich – potwierdza rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu. Stanowisko objął z na czas urlopowania Mirosława Grafa, w okresie sprawowania przez niego funkcji burmistrza Szklarskiej Poręby. Poprzednia p.o. dyrektora – Małgorzata Mrożek – 9 grudnia 2014 r. została odwołana w związku ze złożoną rezygnacją i 4 marca br. (po trzymiesięcznym okresie wypowiedzenia – przypis red.) rozwiązano z nią umowę na mocy porozumienia stron – czytamy w odpowiedzi UM.

Nowy p.o. szefa placówki został wybrany bez konkursu, decyzją zarządu Województwa Dolnośląskiego.

- W tych okolicznościach nie przeprowadza się procedury konkursowej – odpowiada rzecznik Urzędu Marszałkowskiego. – „Fakt udzielenia dyrektorowi ww. Zespołu tj. Mirosławowi Grafowi zgody na bezpłatny urlop w związku z objęciem funkcji burmistrza Szklarskiej Poręby - w wyniku wyborów samorządowych w 2014 r., a następnie rezygnacja Małgorzaty Mrożek p.o. dyrektora Zespołu Profilaktyki i Rehabilitacji w Janowicach Wielkich z pełnienia obowiązków dyrektora z dniem 4 marca 2015 r. w ww. Zespole - implikowały podjęcie uchwał Zarządu Województwa Dolnośląskiego w przedmiotowych sprawach” – czytamy w odpowiedzi.

Na pytanie, dlaczego wybór padł akurat na Huberta Papaja, czytamy:

„Hubert Papaj posiada wyższe wykształcenie magisterskie (kierunki: prawo oraz zarządzanie i marketing), pogłębione studiami podyplomowymi nt.: „Prawo i gospodarka Unii Europejskiej na Uniwersytecie Wrocławskim Wydziale Prawa i Administracji we Wrocławiu, Studia Podyplomowe "Surowce energetyczne i odnawialne źródła energii" na Uniwersytecie Wrocławskim, Wydziale Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska. Ponadto ukończył Studia Podyplomowe z przygotowania pedagogicznego na Uniwersytecie Wrocławskim, Centrum Edukacji Nauczycieli, PRINCE2 (Projects In a Controlled Environment) Foundation Centrum Rozwiązań Menedżerskich Warszawa (Accredited Consulting Organisation) Office for Government Commerce oraz studia menedżerskie w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu-Franklin University USA Master of Business Administration.

Na uwagę zasługuje przebieg jego pracy zawodowej. W latach 2006-2010 pełnił funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej Jeleniej Góry. Ponadto pełnił funkcję dyrektora Tauron Ekoenergii Sp. z o.o. (2008 - 2010), prezesa zarządu Forum Przewodniczących Rad Gmin i Powiatów Dolnego Śląska (2009 - 2011) oraz pełnomocnika zarządu ds. współpracy z samorządami (2014). Podkreślenia wymaga również fakt pełnienia przez Huberta Papaja w latach 2005 - 2008 funkcji Członka Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Jeleniej Górze. Posiada wysokie kwalifikacje zawodowe oraz umiejętności. Potwierdzeniem powyższego jest ukończenie m.in. licznych kursów oraz szkoleń, wśród których na szczególną uwagę zasługują m.in.: „Certyfikat auditora wewnętrznego Zintegrowanego Systemu Zarządzania zgodnego z wymaganiami normy ISO 9001:2000, ISO 14001:2004 oraz normy PN-N - 18001: 2004, egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych ukończony z wynikiem pozytywnym /Ministerstwo Skarbu Państwa/. Powyższe stanowi gwarancję skutecznego i optymalnego zarazem wywiązywania się z powierzonych Hubertowi Papajowi obowiązków dyrektora w Zespole Profilaktyki i Rehabilitacji w Janowicach Wielkich”.

Nie otrzymaliśmy natomiast odpowiedzi na pytanie, czy pod uwagę zarządu Województwa Dolnośląskiego byli brani inni kandydaci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group