Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 6691
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gwiazda odwiedziła Szkołę Podstawową nr 13

Niedziela, 22 maja 2016, 11:07
Aktualizacja: 11:44
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Gwiazda odwiedziła Szkołę Podstawową nr 13
Fot. Przemek Kaczałko
Anna Wysokińska – reprezentantka Polski w piłce ręcznej kobiet, czyli zespołu, z którym dwukrotnie zajęła czwarte miejsce na mistrzostwach świata odwiedziła Szkołę Podstawową nr 13 w Jeleniej Górze, gdzie funkcjonują dwie klasy o profilu szczypiorniaka. Dzieci były zachwycone spotkaniem z gwiazdą pochodzącą z Janowic Wielkich.

Anna Wysokińska, znana kibicom jeszcze pod nazwiskiem Baranowska to bramkarka, która rozpoczynała karierę w klubie MKS Vitaral Jelfa Jelenia Góra. W swoim dorobku ma mistrzostwo Polski z MKS-em Lublin, a w tym miesiącu wraz z zespołem Ankara Yenimahalle zdobyła mistrzostwo Turcji.

W trakcie krótkiego pobytu w Polsce znalazła czas na zaproszenie Alicji Łukasik (nauczycielki wychowania fizycznego związaną z naszym klubem KPR), by spotkać się z dziećmi z „Trzynastki”.

- Zawsze mam czas na fajne przedsięwzięcia, a takim niewątpliwie jest spotkanie z dzieciakami. Mogą zobaczyć jak wyglądam na żywo, bo do tej pory to tylko pani z telewizji, ale jest to też niesamowita okazja, aby promować dyscyplinę, bo piłka ręczna jest popularna, ale chciałoby się, żeby więcej dzieciaków ją uprawiało – powiedziała Anna Wysokińska.

- Spędziłam piękny czas w Jeleniej Górze, zaczęłam od koszykówki, później była piłka ręczna. To miasto jest kuźnią talentów i zagłębiem bramkarek – mówiła reprezentantka Polski. Wysokińska przyznaje, że rzadko bywa w domu w Janowicach Wielkich, zdarza się, że na parę godzin przyjeżdża, ale śledzi wyniki jeleniogórskiego zespołu i mu kibicuje. Od poniedziałku reprezentacja rozpoczyna zgrupowanie w Kwidzynie, odbędą się dwa mecze eliminacji mistrzostw Europy (z Finlandią i Słowacją), po czym przyjdzie czas na zasłużone wakacje.

Spotkanie z uczniami SP 13 było okazją do zaprezentowania filmu z najlepszymi interwencjami, zdobytych medali, a także odpowiedzi na pytania dzieci oraz próbkę umiejętności bramkarskich – uczniowie mieli okazję na krótki trening z bramkarką biało-czerwonych.

- Mamy tutaj dwie klasy sportowe o profilu piłka ręczna, dziewczęta wiedzą kto to jest Ania Wysokińska. Jest to moja koleżanka z lat młodzieńczych i zgodziła się przyjechać – powiedziała Alicja Łukasik, nauczycielka wychowania fizycznego w SP 13.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group