Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 9285
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gwiazda na gwiazdkę w Teatrze Norwida

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 1 grudnia 2009, 9:28
Aktualizacja: Środa, 2 grudnia 2009, 13:18
Autor: TEJO
Ubiegłoroczna edycja koncertu "Gwiazdka na gwiazdkę"
Fot. rylit
Trwają przygotowania do niecodziennego koncertu, jaki zaplanowano na 12 grudnia o godz. 16 na dużej scenie Teatru im. Norwida w Jeleniej Górze. Wystąpią dzieci z Zespołu Szkoły i Gimnazjum Szpitala Uzdrowiskowego w Cieplicach. Gwiazdą wydarzenia będzie Łukasz Zagrobelny.

– Celem przedsięwzięcia jest zaprezentowanie naszych uzdolnionych wokalnie podopiecznych na szerszym forum, spełnienie ich marzeń poprzez zetknięcie się z idolem. Wierzymy w to, że koncert przyniesie dzieciom i młodzieży wiele radości, a także pozwoli choć na chwilę zapomnieć o słabościach i problemach – mówi Paweł Kaczmarowski, muzyk i nauczyciel muzyki we wspomnianej placówce oraz inicjator koncertu.

Wystąpią byli uczniowie – pacjenci sanatorium „Małgosia” w Uzdrowisku Cieplice, uzdolnione dzieci ze szkół specjalnych z Jeleniej Góry, Wałbrzycha. Zaproszono również Integracyjną Grupę Artystyczną „Pentatonika” działającą przy Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Jeleniej Górze, która zrzesza osoby niepełnosprawne umysłowo z regionu (zespół liczy ok. 30 osób), a także wybitnie uzdolnionych uczniów szkół masowych Dolnego Śląska i Wielkopolski. Gwiazdą koncertu będzie Łukasz Zagrobelny.

Mecenatem wydarzenia jest Jerzy Łużniak, wicemarszałek województwa dolnośląskiego, a patronat honorowy sprawuje Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry. Wieczór poprowadzi aktor Jacek Paruszyński. Uczestnicy dostaną nie tylko oklaski, lecz także nagrody ufundowane przez przyjaciół dzieci.

W trakcie imprezy prowadzony będzie kiermasz ozdób świątecznych, wykonanych przez uczniów ze szkół z Jeleniej Góry i okolic. W holu teatru stanie urna, do której będzie można wrzucać dobrowolne datki, przeznaczone na wyposażenie pracowni muzycznej szkoły uzdrowiskowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~*mama* 1-12-2009 10:31
brawo dla Pana Pawła- jaka szkoda, że nie pracuje Pan już w szóstce, szkoła wiele na tym straciła!
~gość portalu 2-12-2009 10:59
<i> dzięki:-) </i>
~lucyna r zlotoryja 13-12-2009 17:25
czesc fajnie ze cos organizujesz gratuluje
~Lucyna R Złotoryja. 13-01-2010 19:02
Ty zawsze umiesz zorganizować coś ciekawego i dajesz dzieciom radość /gratuluję/

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group