Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 17124
Zalogowanych: 94
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świat: Gwardziści w Jicinie

Środa, 9 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 9 maja 2007, 20:43
Autor: KED
Dwójka judoków JSS Gwardia Jelenia Góra wzięła udział w międzynarodowym turnieju w czeskim Jicinie.

Turniej w Jicinie posiada wysoką kategorię A i był jednym z etapów selekcji kadry narodowej juniorów młodszych do Mistrzostw Europy.

Spośród dwójki startujących w nim zawodników jeleniogórskiej Gwardii znacznie lepiej zaprezentował się Piotr Płoński w wadze do 60 kilogramów. Konkurencja w tej wadze była bardzo ostra, gdyż na starcie rywalizacji stanęło aż 39 judoków. W pierwszej turniejowej walce gwardzista pokonał zawodnika z Litwy, w drugiej uległ późniejszemu zdobywcy pierwszego miejsca z Ukrainy. W następnych walkach repasażowych pokonał rywali z Węgier i Niemiec. Stawka kolejnego pojedynku P. Płońskiego było prawo walki o trzecie miejsce w zawodach. Niestety nasz zawodnik uległ w niej judoce z Francji i w opinii obserwatorów zawodów werdykt ten był niesłuszny. Ostatecznie jeleniogórzanin zakończył zmagania na siódmym miejscu.

Drugi z zawodników Gwardii Marcin Kusz w wadze pow. 90 kg. przegrał dwie walki, z rywalami z Ukrainy i Rosji dużo cięższymi od siebie i odpadł z turnieju .

Sonda

Czy parkujesz samochód pod domem/ blokiem czy w garażu?

Oddanych
głosów
657
Pod domem/blokiem na parkingu
58%
W garażu
33%
W inny sposób
9%
 
Głos ulicy
Dzieci już dorosły, ale prezenty dostają
 
Warto wiedzieć
10 niesamowitych ciekawostek o Polsce, które zaskoczą każdego
 
Rozmowy Jelonki
Odczarować śmierć
 
Aktualności
Blask w centrum Jeleniej Góry po zmroku
 
Aktualności
Organy odpoczynku
 
Pogoda
To będzie pogodowy rollercoaster
 
Inne wydarzenia
Tomek i Zosia trenowali na argentyńskiej fali
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group