Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 5496
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gwałciciele przy "baniakach"

Sobota, 14 października 2006, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 14 października 2006, 10:00
Autor: TEJO
O zgwałcenie i obrabowanie 19-letniej mieszkanki Jeleniej Góry podejrzani są dwaj mężczyźni. Prokuratura prowadzi właśnie śledztwo w tej sprawie.

Do zdarzenia doszło wiosną. Marek I. (23 lata) oraz Grzegorz K.(20 lat) szli wieczorem ulicą Wolności w okolicach tzw. baniaków”. Zastanawiali się, w jaki sposób zdobyć pieniądze na alkohol. Zauważyli 19-letnią dziewczynę i postanowili ją obrabować.

Do pokrzywdzonej podbiegł najpierw Marek I. Chwycił ją za szyję i zaciągnął do pobliskiego skwerku. Tam przewrócił ofiarę i zgwałcił ją.
Wówczas drugi ze sprawców, Grzegorz K. wyrwał dziewiętnastolatce torebkę. Było w niej 60 złotych, telefon komórkowy oraz legitymacja szkolna.

– Pokrzywdzona nie znała podejrzanych. Zatrzymano ich po kilku miesiącach. Obydwaj przyznali się do zarzucanych im czynów – poinformowała prokurator Ewa Węglarowicz-Makowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Bandyci przebywają obecnie w celach Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze i czekają na proces. Obydwaj byli już karani. Marek I. siedział w więzieniu za gwałt.
Teraz grozi im kara do 8 lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group