Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 7086
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Grzybobranie w czołgowym ostrzale

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Piątek, 12 września 2008, 9:26
Aktualizacja: 9:26
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Tragicznie może się skończyć wyprawa na borowiki, które rosną w lasach położonych na wojskowych terenach w okolicach Świętoszowa. Żołnierze ostrzegają potencjalnych grzybiarzy przed śmiertelnym niebezpieczeństwem.

Jak donosi Polska Gazeta Wrocławska amatorzy grzybobrania muszą się liczyć z ostrym strzelaniem i niewybuchami. Polskie Radio Wrocław ostrzega, że w poszukiwaniu okazów można trafić na… czołg. Do tego wstęp na poligon jest karany mandatem 500 złotych.

Wojskowi apelują, aby nie lekceważyć znaków informujących o ćwiczeniach i zamkniętych dróg dojazdowych. Nie do wszystkich takie ostrzeżenia trafiają. Grzybiarze, zwłaszcza przyjezdni, ryzykują życiem i wchodzą na poligony w nadziei na lepsze zbiory runa leśnego.

Taka wyprawa zakończyła się tragicznie kilka lat temu, kiedy to zabłąkane pociski trafiły dwójkę grzybiarzy zabijając ich na miejscu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Baca 12-09-2008 16:04
NIe strasz, nie strasz itd. Trepy poprostu zabezpieczaja grzybobtranie dla siebie. Przecież strzełania z cołgów i innych środków strzelających nie odbywa się na terenie całego poligony., a w wyznaczonych sektorach, przy czym istnieje takie coś jak pole upadku pocizków. No chyba, ze nasza armia jest taka zdolna 0 zwłaszcza kadra oficerska, ze strzeła w promieniu 360 stopni. Znając ten Ludek można wszystkiego sie spodziewać/ {pmadto nie ulega wątpliwości. że z uwagi na stopień wysuszenia ściółki lesnej trepy powinny dać sobie na wstrzymania do czasu, gdzy ta sprawa sie ureguluje, wzgl strzelać do sektora upadku pocisków, który w istocie stanowi znaczną połać wręcz ruchomych piasków, na którym nie tylko nie rośnie grzyb,. ale i inne PALNE materiały w rodzaju wrzopsu czy lichej brzozy. Popnadto zwracam uwage na kolejnę zbioczenie WAŻNEGO WŁADZTWA czyli MANII WIELKOŚCI ! Nie wiem kto to juz w Polsce nie prowadza zakazy kARKONOSKI pARK nARODOWY, lASY pAŃSTWOE, Sołtys Gaci Podsołtys Świętoszowa, Kapelan z Żagania, teściowa z Walkiem. Popropstu cholery można dostać z tymi zakazami. Gorzej niż za Ruskich...
~Baca 12-09-2008 16:08
Ps. Pole upadku pocisków zajmuje około 5 % poligonu świetoszowskiego - tyle samo stanowiska strzelań Są to terenu oddziedziczone po Krółu Fryderyku. Kaiserze Wilhelmie, Adolfie H. Kacapach ... a więć stalsze od wszystkiego stałego ..Więc czy nie jest to pies ogrodnika?
~KACHOS 12-09-2008 16:20
No diabli nadali ! Jak wczoraj po manewrach poszedłem w las z latarką , to nawet bym nie spodziewał , że tak daleko zajdę. No kto by pomyślał ?! Nie wiem ,czy wyjdę z tego lasu , bo grzybów mam cały wór i ciężko mi jest uciekać przed tymi czołgami. A one jeżdżą ja wściekłe , to tu to znów tam , hałasując i smrodząc niemożebnie. Chyba będę tu siedział do zimy. Postudiuję sobie fizykę . Ciekawi mnie zależność- jaki wpływ ma rodzaj uzbieranych grzybów na głębokość śladów gąsienic. Czołgi jeżdżą na gąsienicach bielinka kapustnika a lufy mają zielone ale za to do góry. Piana mi z latarki wyciekła więc będę się błąkał po ciemku na czczo. Pozdrawiam. Wasz korespondent poligonowy.
~Sabath 12-09-2008 21:10
na poligonach nie tylko można trafić na czołg,niewybuchy czy grzyby ale też na różne cenne rzeczy
piipi 12-09-2008 21:26
~OCH !!..cudownie jest miec fajnego meza-czolgiste,bo on do domku orginalnych prawdziwkow w koszyczku przyniesie.~Taki praktyczny mezczyzna...
piipi 13-09-2008 0:28
..do - [~Sabath..]..a jakie mozna tam znalesc cenne "rzeczy" ?.~MUSZE tam pojechac..i sprawdzic !!.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group