Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 4968
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Grzeją pełną parą

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 26 stycznia 2007, 0:00
Autor: TEJO
Fot. L. Chmielewski
Nie muszą martwić się o chłody podłączeni do sieci Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Zapasy opału uruchomili mieszkańcy, którzy mają ogrzewanie indywidualne.

Jak widać na zdjęciu, ciepłownia o zimowym poranku (temperatura na zewnątrz około minus 15 stopni) pracuje pełną parą.
– Zgromadzony jest zapas opału, który na pewno wystarczy na ogrzanie wszystkich odbiorców, mieszkańców Zabobrza i części śródmieścia Jeleniej Góry. Z rur PEC płynie też gorąca woda – zapewniają pracownicy.

Gorsze humory mają posiadacze pieców opalanych koksem lub węglem oraz ogrzewający mieszkania gazem. Ciepła do początku tego tygodnia zima oznaczała dla nich wymierne oszczędności. Za tonę węgla płacili nawet ponad 500 złotych. Koks był jeszcze droższy, a przy dodatnich temperaturach opału zużywali niewiele. Liczyli, że część uda się zachować do następnej zimy.

– Teraz trzeba grzać, ale i tak jest lepiej niż rok temu, kiedy dwa razy musiałem dokupować węgla z powodu trzaskających mrozów – mówi Andrzej Przybysz z peryferyjnej dzielnicy Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Erik Cartmann 26-01-2007 18:52
I gdzie tu problemik, wszyscy zaoszczedzili, czy to na koksie czy na gazie, ale nie wiem dlaczego wydobycie 1 tony wegla kosztuje 180 zl, a na rynku ponad 500 zl, i kto tu zarabia, a gornicy gina (np. Halemba) z niedofinansowania, paranoja jakas czy co? Polskie piekielko?
~badyl 26-01-2007 19:33
Za okres od 12 grudnia 2006 do 11 stycznia 2007 gazownia wyciągnęła 720 zł za gaz do ogrzewania. A ogrzewanie ekologiczne miało być tańsze. Boję się co będzie za styczeń i luty. Limit kredytu już przekroczony. Chyba trzeba kopać ziemiankę.
~mar 26-01-2007 20:43
Gazownia strasznie zdziera .Dotego w gazie jest wiecej azotu niż gazów palnych
~wingiel 27-01-2007 7:05
nie wiecie że jak ludzie zaczynają cokolwiek zakladac lub kupować to ta rzecz ,lub usluga drożeje?
~mieszkaniec jelonki 27-01-2007 12:53
I CO Z TEGO ŻE TYLE CZASU BYŁO CIEPŁO JAK PEC MA ZŁODZIEJSKI SYSTEM ROZLICZANIA CIEPŁA ,W ZESZŁYM ROKU ZAPŁACIŁEM ZA OGRZEWANIE 1600 ZŁ MIMO ŻE OSZCZĘDZAŁEM DLACZEGO?BO 460 ZŁ TO MÓJ RACHUNEK WYLICZONY ZE WSKAZAŃ OPOMIARÓW NA GRZEJNIKACH A 1140 ZŁ TO KOSZTY WSPÓLNE TZW.OGRZANIE PIWNICY I KLATKI SCHODOWEJ ORAZ STRATY CIEPŁA WYNIKAJĄCE NP. Z POWODU NIESZCZELNYCH LUB WYBITYCH OKIEN W PIWNICY W TYM ROKU BĘDZIE TO SAMO BO MIMO ŻE TEMPERATURY BYŁY DODATNIE RURY CENTRALNEGO PAŻYŁY W RĘCE, MOGĘ MIEĆ ZERO NA OPOMIARACH A I TAK ZAPŁACĘ KOLOSALNĄ KASĘ SYSTEM NALICZANIA OPŁAT JEST NIESPRAWIEDLIWY I NIEMOZLIWY DO ZWERYFIKOWANIA NIE MOŻNA UDOWODNIĆ NADUŻYĆ PEC,DO TEGO PLANOWANA JEST TERMOMODERNIZACJA MOJEGO BUDYNKU CHCĄ DOWALIĆ MI DO CZYNSZU PONAD 120 ZŁ DODATKOWO MIESIĘCZNIE PRZEZ 6 LAT,POWSZECHNIE WIADOMO ŻE DOCIEPLENIE BUDYNKU NIE POWODUJE OSZCZĘDNOŚCI CIEPŁA OWSZEM PODNOSI TEMPERATURĘ W MIESZKANIU ALE POPRZEZ JEGO CZĘSTSZE WIETRZENIE I UCIEKANIE CIEPŁA PRZEZ WENTYLACJĘ POWODUJE JESZCZE WIĘKSZE ZUŻYCIE ,POTRZEBNA JEST REGULACJA DOSTAW CIEPŁA PRZEZ PEC ABY WYELIMINOWAĆ TE STRATY ALE PEC NIE DOKONAŁ TAKICH REGULACJI W ANI JEDNYM PRZYPADKU W JELENIEJ GÓRZE

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group