Gryfów Śląski: Gryf nie sprostał Nysie

Wtorek, 8 czerwca 2010, 18:03
Aktualizacja: 18:04
Autor: KAM
To kolejna porażka podopiecznych Daniela Koko, którzy bronią się przed spadkiem z jeleniogórskiej Ligii okręgowej. Tym razem piłkarze Gryfa przegrali z drugą w tabeli Nysą Zgorzelec 0:3.

Już sam początek meczu nie był udany dla gospodarzy. W około 2 minucie Dariusz Nowosielski musiał wyciągać futbolówkę z siatki. To podłamało podopiecznych Daniela Koko, którzy z pewnością myśleli, że mogą spodziewać się gradu goli przy ulicy Jeleniogórskiej. Nysa Zgorzelec mogła zdobyć już kolejnego gola w 8 minucie po mocnym strzale, ale piłka trafiła w boczną siatkę.

W 37 minucie Gryf miał szansę wyrównać na 1:1, kiedy obrońca ze Zgorzelca popełnił fatalny błąd, a Krzysztof Złocik nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. Kilka minut później Nysa Zgorzelec przeprowadziła skuteczną akcję i umieściła piłkę w bramce gospodarzy podwyższając wynik spotkania na 0:2.

W drugiej połowie podopieczni Daniela Koko starali się wyrównać wynik. Jedną z lepszych sytuacji miał Maksymilian Król, który w 66 minucie w dużym zmieszaniu w polu karnym trafił w poprzeczkę bramki Nysy, która przeprowadziła kontrę, ale piłka także uderzyła w poprzeczkę bramki gospodarzy. W kolejnych minutach to już Nysa rządziła na boisku, która po błędzie gryfowskiej obrony doprowadziła do wyniku 0:3, który nie uległ już zmianie do końca meczu.

Gryf Gryfów Śląski – Nysa Zgorzelec 0:3