Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 5614
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Grupa teatralna z SP7 wyróżniona za “Śniadanie króla”

Piątek, 12 grudnia 2014, 18:11
Aktualizacja: 18:13
Autor: Manu
Jelenia Góra: Grupa teatralna z SP7 wyróżniona za “Śniadanie króla”
Fot. Archiwum SP 7
“Śniadanie króla”, spektakl wg wiersza A. A. Milne'a w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza, w miniony czwartek (11.12) w Żarowie zdobył wyróżnienie 22. Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych, dorocznej imprezie będącej prezentacją i przeglądem dorobku dziecięcych i młodzieżowych zespołów teatralnych, pracujących w szkołach podstawowych, gimnazjach i ośrodkach kultury.

Uczęszczają do klasy drugiej lub trzeciej. W różnych okolicznościach trafili na zajęcia kółka teatralnego. Jedni od początku bardzo chcieli na scenę, inni musieli się do niej przekonać. Dziś występują nie tylko na deskach szkolnych.

W Żarowie wystąpili ze “Śniadaniem króla”, mieli szansę zaprezentować się przed tamtejszą publicznością i innymi uczestnikami. - Publiczność reagowała fantastycznie! Śmiała się, gdy przemówiła krowa – relacjonuje opiekun grupy Piotr Grosman. - Takie wyjazdy są bardzo potrzebne. Próby próbami, występy występami, ale tam przeżyliśmy coś wspólnie i pewien sentyment chyba już w nas zostanie – stwierdził instruktor.

Grupa teatralna w “Siódemce” działa już od kilku lat. To tu się spotykają młodzi aktorzy, tu uczą się jak walczyć z tremą, otwierają. Swój czas rozdzielają między szkołę, obowiązki, zajęcia z teatru. Ani czasu, ani energii im nie żal. Wiedzą, że to kółko to coś o wiele więcej niż nauka roli na pamięć. Prowadzący zajęcia Piotr Grosman nie tylko instruuje. Rozmawia, docenia, ośmiela, otwiera. I to też dla niego chce im się przychodzić, starać się, grać.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group