Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 6471
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Grudniowa gorąca noc wyborcza: kto prezydentem?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 5 grudnia 2010, 22:23
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 grudnia 2010, 8:30
Autor: TEJO/PETR
Fot. TEJO
Punktualnie o godzinie 22 zakończyło się głosowanie w drugiej turze wyborów samorządowych. Jeleniogórzanie wybierali prezydenta, który przejmie władzę w mieście do 2014 roku. O głosy walczyli Marek Obrębalski z „Razem dla Jeleniej Góry” oraz Marcin Zawiła z Platformy Obywatelskiej. Kto wygrał? Wstępne wyniki będą znane w nocy. Oficjalne – najpewniej we wtorek. Mamy wstępne wyniki: na razie in plus dla Zawiły.

Przed godziną 21 w sztabie Marka Obrębalskiego w Hotelu Baron zjawili się zwolennicy ustępującego prezydenta Jeleniej Góry oraz sam kandydat. Niektórzy sztabowcy udali się do komisji wyborczych, gdzie – jako mężowie zaufania – będą czuwali nad przebiegiem liczenia głosów. Atmosfera w sztabie była w miarę spokojna, choć czuć było pewną nerwowość. – Jestem opanowany i spokojny – powiedział kandydat Razem dla Jeleniej Góry, który z małżonką Elżbietą oraz przyjaciółmi spędzi cały wyborczy wieczór w Baronie. – Mieliśmy sygnały, że wygraliśmy, ale poczekajmy na ogłoszenie wyników – uśmiechnął się Marek Obrębalski.

W restauracji „Arkadia” w Jeleniej Górze, w której Marcin Zawiła urządził swój wieczór wyborczy, atmosfera iście domowa. Póki co, w towarzystwie rodziny i licznie zebranych przyjaciół, kandydat na Prezydenta Jeleniej Góry cierpliwie oczekuje na wstępne sondaże. Czy to właśnie Marcin Zawiła, bohater wieczoru w „Arkadii”, już za kilkanaście godzin będzie święcił tryumfy na politycznej scenie stolicy Karkonoszy? – Poczekamy, zobaczymy. Teraz jest najgorsza część całej kampanii wyborczej, siedzimy przed podliczeniem głosów i, po prostu, czekamy. Już nigdzie nie można pójść, nic nie można zrobić – mówi Zawiła. – Cieszę się, że od początku wspiera mnie rodzina i grono przyjaciół. Bez nich, cóż, szczególnie dzisiaj byłoby ciężko – dodaje.

O wyniku z pewnością zdecyduje frekwencja, która – według wstępnych prognoz – była dwukrotnie niższa niż dwa tygodnie temu. Przed czterema laty frekwencja w drugiej turze była jedynie o kilka procent niższa niż w pierwszej. Na słabe zainteresowanie wyborami mogła wpłynąć pogoda (wiatr i zawieja śnieżna), ale nie tylko. Wielu wyborców podkreślało, że nie poszło głosować, ponieważ ich kandydaci odpadli przed dwoma tygodniami.

O tym, kto ostatecznie zwycięży w szrankach o fotel prezydencki rozgrywających się w chwili obecnej między Marcinem Zawiłą a Markiem Obrębalskim, dowiemy się dopiero jutro. Na razie, obu kandydatom – tak samo jak i nam, wyborcom – nie pozostaje nic innego, jak czekać na nadejście „sądnego poniedziałku” 6 grudnia A. D. 2010. Jedno jest pewne, jutro tak czy siak będziemy świadkami „come backu” na urząd prezydenta naszego miasta – po 4, lub kilkudziesięciu latach.

Według wstępnych informacji, które otrzymaliśmy z 38 jeleniogórskich komisji wyborczych, w Wyborach Prezydenckich 2010 w naszym mieście prowadzi Marcin Zawiła. Kandydat PO wyprzedza swojego rywala o 1465 głosów. Choć na zewnątrz zimowy wiatr, w „Arkadii” panuje gorący nastrój. Najbardziej podekscytowany, choć bardzo zmęczony, jest oczywiście Marcin Zawiła. – Sprawa wygląda nieźle, choć na razie nie ma co „dzielić skóry na niedźwiedziu” – mówi Zawiła.

Póki co - zwolennicy Marka Obrębalskiego nie tracą nadziei. Grzegorz Bielewicz ze sztabu RdJG zbiera informacje z poszczególnych komisji. Na razie niekorzystne dla swojego lidera, choć w niektórych M. Obrebalski wygrał niewielką różnicą głosów. Nastroje w obydwu sztabach "osłodziła" Danuta Wójcik, która - w stroju Mikołaja - zarówno w "Arkadii" jak i w "Baronie" częstowała wszystkich kruchymi ciasteczkami.

Według informacji podanych przez PKW frekwencja wyborcza w Jeleniej Górze na godzinę 20.30 wyniosła 22,88%.

W powiecie jeleniogórskim według wstępnych informacji, wybory na wójta Mysłakowic wygrał Zdzisław Pietrowski, który pokonał swojego rywala – Krzysztofa Korzenia stosunkiem głosów 900 do 400 (w samych Mysłakowicach). Mirosław Górecki Burmistrzem Kowar. Mirosław Górecki pokonał Jerzego Wrońskiego w walce o fotel Burmistrza Kowar. Górecki wygrał przewagą 200 głosów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (62) Dodaj komentarz

~news 5-12-2010 22:46
Niestety Panie Marku najnowsze wyniki z 7 komisji zdecydowanie potwierdzają zwycięstwo M.Z.:D
~tomekjgjg 5-12-2010 22:49
na zdjęciu numer 4 jest pani która pali papierosa czyżby ja nie obowiązywał zakaz palenia w miejscu publicznym jaki jest owy lokal w ktorym siedzą, ja tam ostatnio nie moglem palić!!!
~tomas 5-12-2010 22:51
M.OBRĘBALSKI NARAZIE WYGRYWA OBY TAK DALEJ POWODZENIA !
~ja 5-12-2010 23:01
wygra Pan Marcin Zawiła i całe szczęście, bo ten cały Obrebalski niczego dobrego dla naszego pięknego miasta nie uczynił
~do sromas 5-12-2010 23:02
wciskaj sobie kit dalej,za marzenia nie karają.
~MisioPysio 5-12-2010 23:02
Powodzenia p. Marku! Oby partyjniak nie wygrał : ]
~lidzia 5-12-2010 23:03
Mieszkańcom Jeleniej Góry zwisa to zupełnie, skoro frekwencja nie wyniosła nawet 25%
~TOMAS 5-12-2010 23:04
NIE WIERZCIE POPAPRANCOM. [ PO ]
~do ja 5-12-2010 23:05
niczego dobrego to ty nie zrobiłes oprócz porannego klopsa w wc
~z jeleniej 5-12-2010 23:06
Apel do redakcji portalu. Proszę podać jakim dokładnie wynikiem wygrał poszczególny kandydat w ujęciu nie tylko % ale również ilościowym- tj. ile dokładnie osób głosowało na zwycięzce. Zapewne okaże się, że kilkanaście tysięcy, 10-12 tyś na ponad 80 tyś mieszkańców JG hehehe... takie macie poparcie panowie politycy ....
~Bethresen 5-12-2010 23:08
"wygra Pan Marcin Zawiła i całe szczęście, bo ten cały Obrebalski niczego dobrego dla naszego pięknego miasta nie uczynił" No dokładnie! Jakieś zupełnie nikomu niepotrzebne galerie, kolejna w budowie, zupełnie zbędna sygnalizacja świetlna, kompletnie bezsensowny pomysł renowacji cieplic... BRAWO! GENIALNY TOK MYŚLENIA!
~ja 5-12-2010 23:09
ale sie spinacie, co za roznica kto wygra? Frekwencja jest taka, a nie inna bo ludzie wiedza i widza jak jest. Myslicie, ze cos sie zmieni? To powodzenia wam zycze:)
~ 5-12-2010 23:12
To są chyba jakieś stare zdjęcia. Ludzie siedzą w knajpie i palą papierosy. Myślę, że nowa władza nie łamała by prawa. No chyba, że IM wolno więcej. Zdjęciami nr2 i 4 powinien zainteresować się SANEPID.
mamczat 5-12-2010 23:12
Tam gdzie rządzą samorządowcy a nie partyjniacy miasta kwitną. Przykłądy: Wrocław, Nowa Sól, Bytm Odrzański
~z jeleniej 5-12-2010 23:15
No właśnie, w moim odczuciu tez nieważne kto wygra i tak "ale to już było" zarówno po jednej i drugiej stronie. Dla przypomnienia M.Zawiła już też był kiedyś prezydentem JG (w ogóle bardzo niefajne zachowanie - pewnie czuje,że w przyszłych wyborach do sejmu nie ma szans i już chce wyszykować sobie kolejną ciepłą posadkę, spadochroniarstwo..) Co do frekwencji - ludzie zagłosowali nogami i nie przyszli- także rolą mediów jest przez całą następną kadencje przypominać zwycięscy jakim marnym wynikiem wygrał aby cały czas wiedział, że na poparcie musi zasłużyć swoją ciężką pracą a nie z automatu wygranej.
~Emigrant 5-12-2010 23:17
Pan Obrębalski niech wraca do profesorowania w zarządzaniu gospodarką miejską i niech zostanie teoretykiem bo do zarządzania miastem czy firmą nie ma predyspozycji. Podobnie jak do dobierania sobie ludzi wspomagających go. To najgorszy prezydent jakiego mieliśmy od dziesięcioleci. Nie zrobił noc poza wydawaniem zgód na budowanie marketów. Ludzie nadal emigrują z tego prowincjonalnego miasteczka a kiedyś nawet stolicy województwa. Gościu nawet nie nadaje się na prezesa małej spółki a co dopiero mówić o zarządzaniu 300 osobową strukturą urzędników miejskich. Zresztą ewentualny następca czyli pan Zawiła też nie ma o tym pojęcia. Pozdrawiam Nie ze swej woli Emigrant
~!!!!!!! 5-12-2010 23:19
Na fotce nr 2 też jarają! Jeszcze nie wygrali a już są ponad prawem. Tym PRAWEM, które m. in. ustanowił Pan Poseł. Brawo! POpaprana rzeczywistość!
~Zdzich 5-12-2010 23:19
Na wybory nikt nie idzie, ale do krytykowanie wszyscy jeden przez drugiego będą chętni. Niestety bardzo mało przyjemne jest to, że mieszkańcy mają w d***e to, co dziać się będzie przez najbliższe lata w ich mieście.
~marek.a 5-12-2010 23:33
jak widac po ilosci w sztabach //u zawily tłumy jak zwykle tam gdzie licza na zwycięstwo...pelno starej gwardii ktora pewnie czeka na nowe rozdanie nagrody czy stołki/warto by jelonka potem sprawdzila kto co dostal/
~zoja 5-12-2010 23:35
Jeżeli uważacie,że historyk będzie lepszy to się dopiero zdziwicie.
~z jeleniej 5-12-2010 23:36
Bo co to za wybór między "źle" i "źle"? To ja już wolę reki do tego nie przykładać. Program wyborczy pana Obrębalskiego z ulotki jaką dostałam do domu przewidywał jedynie modernizację budynków itp, nic nie było o nowych miejscach pracy. Z kolei program wyborczy pana Zawiły coś wspominał o idei Parku Technologicznego i przyciągnięciu inwestorów innych niż markety ale obawiam się realizacji jak nie potrafią rozpisać porządnego konkursu na logo tylko chcą chyba aby zrobili je gimnazjaliści za iPod hahaha. Poza tym nie podobało mi się kupczenie skierowane do młodych : "podeślij nam pomysł a samy ci miejsce na liście wyborczej..." masakra...
~z jeleniej 5-12-2010 23:43
Bo co to za wybór między "źle" i "źle"? To ja już wolę reki do tego nie przykładać. Program wyborczy pana Obrębalskiego z ulotki jaką dostałam do domu przewidywał jedynie modernizację budynków itp, nic nie było o nowych miejscach pracy. Z kolei program wyborczy pana Zawiły coś wspominał o idei Parku Technologicznego i przyciągnięciu inwestorów innych niż markety ale obawiam się realizacji jak nie potrafią rozpisać porządnego konkursu na logo tylko chcą chyba aby zrobili je gimnazjaliści za iPod hahaha. Poza tym nie podobało mi się kupczenie skierowane do młodych : "podeślij nam pomysł a samy ci miejsce na liście wyborczej..." masakra...
~Baron 5-12-2010 23:44
Zlot czarownic w Baronie? Co za paskudy:)))
~ 5-12-2010 23:46
poprawcie nazwisko wójta gminy Mysłakowice!!!!!
~dziwiszowian 5-12-2010 23:46
A jak tam wyniki w gminie Jeżów Sudecki?
~józek 5-12-2010 23:46
obrembalski zafundował nam parkomaty i beznadziejny pasaż grodzki i dlatego przegra
~Kocur 5-12-2010 23:48
Do Marka.a - pan Ragiel dzielnie trzyma wartę,pewnie wygra pan Zawiła.
~Zdzich 5-12-2010 23:51
Wójt gminy Mysłakowice to Zdzisław Pietrowski, a nie Piotrowski.
~mosad 5-12-2010 23:52
Zawiła-54% Obrebalski 46%
~qqq 5-12-2010 23:54
Panie Marku, polityka to nie tylko skuteczność ale też inteligencja i wyczucie. Te 1500 głosów zabrały Panu parkomaty.
~Mietek 5-12-2010 23:56
Do Jóźka - to zobaczysz co ci zafunduje Pan Zawiła, bo on swoje osiągnął - ładnie mówił, posadę zdobył i na tym zakończymy. Żeby Pan Zawiła zrobił choć tyle, co Pan Obrębalski to będzie ok.
~tadzio 6-12-2010 0:00
zaw=53 proc. obr=46 proc 1 proc glosy nie ważne amen i co z tego jak mój faworyt nie wygrał
~DIABLO 6-12-2010 0:01
do qqq jakie parkomaty- to rada miasta o tym decyduje a nie Prezydent-trzeba wiedziec kto za co odpowiada a potem pisac farmazony...
~Dziwne 6-12-2010 0:04
Do qqq - od kiedy to SLD-owcy /1500głosów/ nazywają się parkomatami?
~Mietek 6-12-2010 0:05
Do Jóźka - to zobaczysz co ci zafunduje Pan Zawiła, bo on swoje osiągnął - ładnie mówił, posadę zdobył i na tym zakończymy. Żeby Pan Zawiła zrobił choć tyle, co Pan Obrębalski to będzie ok.
~kjhg 6-12-2010 0:07
Obrębalskiego do startu zmuszał sajnog bo to była dla niego jedyna szansa na jakotaka egzystencje. Lepiej Obrebalski by zrobił od razu poparł Zawiłę , a sam wrócił na uczelnię i nie zawracał sobie głowy tym sajnogiem, któy go w to wszystko umoczył.
~mikołaj 6-12-2010 0:09
Ta prezydentura to dopiero będzie z a w i ł a
~do diablo 6-12-2010 0:09
trzeba się trochę znać na kompetencjach JST i ich organów żeby zabierac głos. Władzę wykonawczą w mieście pełni prezydent i on za wszystko odpowiada, miedzy innymi dlatego jest wybierany w wyborach bezpośrednich. Proponuję poczytać ustawę o samorządzie gminnym. Jeśli rada coś robi bez wiedzy i zgody prezydenta tzn że mieliśmy fikcyjnego prezydenta, nieskutecznego i niepotrzebnego. A chyba takiego nie chcemy i jak widać mu podziękowaliśmy za służbę mieszkańcom.
~radek1 6-12-2010 0:13
panu MARKOWI DZIĘKUJEMY A PANU MARCINOWI GRATULUJEMY I DO ROBOTY PANIE MARCINIE
~do dziwne 6-12-2010 0:14
no naprawde dziwne co piszesz, ja nie jestem sld-owcem, zresztą nie należałem nigdy do żadnej partii a na sld w życiu nie głosowałem a sprawa parkomatów skutecznie mnie zniechęciła do MO czego wyraz dałem w dzisiejszych wyborach. Nie można wykluczyć że inni mieszkańcy postąpili podobnie. Uogólnianie zazwyczaj świadczy o braku znajomości tematu.
~AB 6-12-2010 0:20
Tak naprawdę frekwencja na poziomie 22-23% (dane PKW na 19.00)świadczy o tym, że pokazaliśmy obydwu kandydatom czerwoną kartkę. Jedynym chyba pozytywem drugiej tury jest to, że wreszcie znikną te trole od Marko O., piszące pod różnymi nickami z tego samego IP jakim to wspaniałym był on prezydentem i jakie głupie jest społeczeństwo JG, że się na nim nie poznało.
~gfdg 6-12-2010 0:21
Jakoś Sajnog nie lubi fotografować się z przegranymi.
~pipi 6-12-2010 0:31
A gdzie Pan Sajnog?
~mikołaj 6-12-2010 0:52
a cóż to za rudy mikołaj,czyżby to radna wójcikowa
~do mikołaja 6-12-2010 0:57
takim mikołajem to tylko dzieci straszyć...widać że i wyborców MARECZKA wystraszyła
~$ 6-12-2010 1:00
A w Baronie stypa ...
~mareczku 6-12-2010 1:02
widzę że co rude to fałszywe.Rudy mikołaj też szczęścia ci nie przyniósł
~stypa 6-12-2010 1:06
oj stypa stypa.tylko że na stypie po kieliszku wszyscy się weselą
~RADEK1 6-12-2010 1:06
W BARONIE NIE MA STYPY BO JEST SEJMIK WOJEWÓDZKI A AKTUALNE WYNIKI PKW Z GODZ0.30 ŹRÓDŁO TVN24 MARCIN ZAWIŁA 54.88%,MAREK OBRĘBALSKI 45.12%
~ 6-12-2010 1:08
Kyo widział Saj noga? chyba dał nogę.
~sajnog 6-12-2010 1:17
sajnog szuka nowej partii żeby zostać radnym w następnej kadencji.w tej jest już spalony .teraz to tylko SLD
~123 6-12-2010 1:24
/Okręt tonie szczury uciekają /
~wyborca 6-12-2010 1:37
Jelenia Górą i Jeleniogórzanie też !!!!
~mirekpraga 6-12-2010 2:28
panie marcinie gratuluje brawo super
~ghg 6-12-2010 6:15
Obrębalski "wyjdzie z twarzą" bo w tej kadencji wszystkie gminy dostały tyle pieniędzy, że w każdej coś powstało. Ale teraz mamy prezydenta z krwi i kości, który potrafi rozmawiać z ludźmi i sąsiednimi gminami. Czuje politykę lokalną i rozumie region. Natomiast Obrębalski będzie jeszcze większym "specjalistą od gospodarki miejsiej i strategii lokalnych" jak na naszą filię AE to i tak przejdzie.
~tres 6-12-2010 6:44
Panie Marku, teraz mogę zadaż to pytanie, kto panu doradzał, kto wybrał Panu zdjęcie na plakaty i banery. Nawet w takiej diurze jak JG trzeba mieć kogoś rozsądnego za doradcę. Miłosz i Bożenka... no cóż.
~Hahaha 6-12-2010 8:13
No to sie uśmiałam z tego jak Obrębalski był pewnej wygranej! Miał sygnał:)Co za naiwniak! W konia go ktoś zrobił tak jak on robił jeleniogórzan przez całe 4 lata!
~sratata 6-12-2010 9:01
to w Baronie można palić widzę!
~Obywatel 6-12-2010 9:58
I teraz się zacznie podnoszenie cen wszystkich mediów i wszystkiego co można, wysprzedawanie co tylko się da bo mamy prezydenta z PO który musi pod dyktando swojej partii zmniejszać zadłużenie Polski kosztem Jeleniogórzan. Mam nadzieje że M.Zawiła prężnie będzie rozmawiał i dochodził do porozumienia z inwestorami przemysłowymi by tysiące ludzi mogło znaleźć w nich prace by zapłacić horrendalne rachunki.
~ 6-12-2010 10:24
Panu ą,ę dziękujemy
~Dziwne 6-12-2010 19:49
Do qqq- w tym 1500 głosów,które zabrały p.MO parkomaty mieści się zapewne wiele głosów SLDowców i prawdopodobnie Prystromowców. A co było dalej?1500 głosów wzrosło do 1700 na korzyść przeciwnika p.MO. Czasami tak bywa,że uogólnienia występują również w arytmetyce!
~KasiuniaZab 26-12-2010 19:34
a co to za w sztabie u Obebalskiego włochata małpa kto to jest ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group