Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8103
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KOWARY: Groźny pożar wskutek burzy?

Środa, 9 czerwca 2010, 8:11
Aktualizacja: Czwartek, 10 czerwca 2010, 8:05
Autor: TEJO
KOWARY: Groźny pożar wskutek burzy?
Fot. Piotr Degórski
Całkowicie spłonął dach domu na rogu ulic Pocztowej i Górniczej w Kowarach. Ogień wybuchł dziś tuż po północy. Prawdopodobnie w budynek uderzył piorun. Nikomu nic się nie stało.

Dziesięć wozów bojowych jednostek Państwowej Straży Pożarnej walczyło prawie do ósmej rano z pożarem częściowo zamieszkałego domu w Kowarach. – W sumie w akcji wzięło udział 39 strażaków – mówi kpt. Andrzej Ciosk, rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Jeleniej Górze.

Ogień pojawił się tuż po północy w trakcie burzy, która przetoczyła się przez Kotlinę Jeleniogórską. Strażacy nie wykluczają, że stało się to wskutek wyładowania atmosferycznego. Kiedy jednostki dotarły na miejsce, zastały już dwie trzecie dachu trawione przez ogień. Lokatorom udało się opuścić mieszkania przed przybyciem straży pożarnej. Akcja gaśnicza była bardzo trudna: trwała siedem i pół godziny.

Burmistrz Kowar Mirosław Górecki zapewnił pogorzelcom tymczasowe lokum zastępcze. Trwa szacowanie strat. Udało się uchronić parter budynku. Kapitan Andrzej Ciosk przypomina zarządcom nieruchomości o konieczności sprawdzenia instalacji odgromowej. Zgodnie z prawem budowlanym trzeba to robić raz na pięć lat. Na najbliższe dni synoptycy zapowiadają sporo burz.

Za zdjęcia bardzo dziękujęmy panu Piotrowi Degórskiemu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (62)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group