Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9554
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Groźny dym w piechowickich domach

Poniedziałek, 26 listopada 2012, 10:12
Aktualizacja: 11:03
Autor: Mea
Wczoraj (25.11.) wieczorem na ul. Mickiewicza doszło do dużego zadymienia budynku mieszkalnego, natomiast na ul. Pakoszowskiej mieszkańcy zauważyli wydostający się dym z podłogi. Interweniowali strażacy z Jeleniej Góry i Piechowic.

- Ok. godz. 17.00 na ul. Mickiewicza przez niedrożny przewód kominowy doszło do mocnego zadymienia na parterze i pierwszym piętrze budynku wielorodzinnego. Strażacy zagasili ogień w piecu kaflowym, z którego wydostawał się dym oraz przewietrzyli mieszkania – poinformował Andrzej Ciosk, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

W akcji gaśniczej, która trwała ok. godzinę, brało udział 12 strażaków.

Natomiast dym wydostający się z podłogi zauważyli przed godz. 22.00 mieszkańcy pierwszego piętra budynku przy ul. Pakoszowskiej. – Do przyjazdu strażaków mieszkańcy schładzali podłogę zimną wodą, wygasili również ogień rozpalony w piecu. Strażacy po dojechaniu na miejsce zdarzenia pirometrem sprawdzili, gdzie podłoga jest ciepła, jednak po jej rozebraniu nic nie znaleźli. Musieli więc wyciąć w niej dziurę przy pomocy piły elektrycznej i spalinowej. Odkryli nadpaloną konstrukcję stropu i podłogi. Do zapalenia doszło przez nieszczelny przewód kominowy – mówił Andrzej Ciosk.

W akcji gaśniczej, która trwała półtorej godziny, uczestniczyło 10 strażaków z Jeleniej Góry oraz Piechowic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group