Sobota, 8 października
Imieniny: Brygidy, Pelagii
Czytających: 6194
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Groźne wypadki na początek wakacji

Piątek, 23 czerwca 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 23 czerwca 2006, 16:59
Autor: TEJO, Komar
Jelenia Góra: Groźne wypadki na początek wakacji
Fot. Arek, Komar
Trzy dziewczynki wracające z uroczystości zakończenia roku szkolnego zostały ranne w piątek na przejściu dla pieszych po tym, jak potrącił je kierowca mercedesa z Jeleniej Góry. Do wypadku doszło także na skrzyżowaniu ulic Różyckiego i Jana Pawła II na Zabobrzu. Trzech poszkodowanych trafiło do szpitala.

Do potrącenia gimnazjalistek doszło po godz. 11 w okolicach Gimnazjum nr 3 przy ul. Grunwaldzkiej. Kierujący samochodem marki Mercedes, 53-letni jeleniogórzanin na przejściu dla pieszych potrącił trzy dziewczynki w wieku 12 -13 lat. – Wszystkie są mieszkankami Jeleniej Góry – poinformowała kom. Edyta Bagrowska z policji.

Poszkodowane – uczennice wspomnianego gimnazjum, które wracały z uroczystości zakończenia roku szkolnego – zostały przewiezione do szpitala.
Jedna z nich jest w stanie ciężkim: doznała poważnych urazów głowy. Oddycha jednak samodzielnie. Pozostałe mają różne obrażenia, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci przebadali kierowcę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jeleniogórzanin był trzeźwy.
Policja ustala jeszcze, czy to mężczyzna jechał za szybko, czy też dziewczęta wbiegły nagle na przejście dla pieszych. Za nieumyślne spowodowanie wypadku kierowcy grozi kara do trzech lat więzienia.

Drugi wypadek zdarzył się na skrzyżowaniu Różyckiego i Jana Pawła II. Zderzyły się czołowo dwa samochody. Przyczyną zdarzenia była nadmierna prędkość i wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez jedno z aut.

Jak mówili obecni na miejscu strażacy usuwający skutki zderzenia, to skrzyżowanie jest dobrze oznakowane i do kolizji dochodzi tam bardzo rzadko. Policja będzie musiała ustalić który kierowca wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i zajechał drogę drugiemu, szybko jadacemu pojazdowi.

Tutaj też widać, jak łatwo jest zablokować przejazd przez miasto. Cały czas brakuje obwodnic i dróg alternatywnych, tymczasem liczba uczestników ruchu drogowego rośnie z miesiąca na miesiąc.

Obydwa wypadki spowodowały spore kłopoty komunikacyjne w mieście.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (69)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group