Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 6212
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Groźna awaria – operator nietrzeźwy?

Środa, 14 listopada 2018, 14:10
Aktualizacja: Sobota, 24 listopada 2018, 6:05
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Groźna awaria – operator nietrzeźwy?
Fot. Przemek Kaczałko
W miniony poniedziałek w Sobieszowie, niemal 90 osób ewakuowano wskutek awarii gazociągu, do której doszło podczas prac Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji "Wodnik". Dzisiaj (14.11) prezes miejskiej spółki poinformował, że winę ponosi operator koparki i wobec niego zostaną wyciągnięte konsekwencje.

Jak zaznaczył prezes miejskiej spółki, nie ulega wątpliwości, że do rozszczelnienia gazociągu doszło w wyniku prowadzonych prac przez pracowników Wodnika.

Mamy bardzo dużo szczęścia, że tak to się skończyło. Mam pełną świadomość, co przeżyli mieszkańcy - mówił prezes Wojciech Jastrzębski, który podkreślił, że zachowanie osoby nadzorującej prace było prawidłowe, a sprzęt sprawny. - Mistrz zarządzający grupą oraz operator koparki byli badani na trzeźwość - kontynuował prezes Wodnika. Jak zaznaczył, mistrz był trzeźwy, natomiast operator koparki najprawdopodobniej był pod wpływem alkoholu (oczekuje się jeszcze na wyniki badań krwi).
W ciągu kilku dni dostaniemy z policji dokument, który nam tę sprawę potwierdzi i wyciągniemy jak najsurowsze konsekwencje, przewidziane przepisami prawa - zapowiada Wojciech Jastrzębski, który deklaruje również wyciągnięcie wniosków z zaistniałej sytuacji. - Należy zrobić wszystko, żeby uniknąć, albo zminimalizować ewentualność wystąpienia takiej awarii - mówił.

Jeśli badania krwi potwierdzą, że operator koparki był nietrzeźwy, zostanie on zwolniony dyscyplinarnie. Prezes PWiK zapewnia również, że pracownicy wyrywkowo są badani alkomatem, ale zostanie też wprowadzona możliwość korzystania z takiego urządzenia przez pracowników.

Umożliwimy każdemu pracownikowi sprawdzenie się. Jak człowiek przyjdzie do pracy i nie czuje się pewnie, to lepiej przyjść do mistrza - mówił W. Jastrzębski, który ma też świadomość, że sprawą zajęła się prokuratura.

Twoja reakcja na artykuł?

21
16%
Cieszy
0
0%
Hahaha
5
4%
Nudzi
7
5%
Smuci
16
12%
Złości
81
62%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group