Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7076
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Grottgera trzy tygodnie dłużej

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 4 lipca 2017, 9:54
Aktualizacja: Środa, 5 lipca 2017, 6:42
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Naprawa nawierzchni na ulicy Grottgera w Jeleniej Górze opóźni się o około 3 tygodnie. Powodem jest wymiana sieci wodociągowej, którą musi wykonać spółka "Wodnik".

- Remont ulicy Grottgera jest remontem bieżącym, nie chcieliśmy znowu tylko łatać dziury. Mieszkańcy muszą się uzbroić w cierpliwość. Sami w mediach społecznościowych wyrazili zaniepokojenie, że układamy nową nawierzchnię, a co z wodociągiem i przyłączami wody? Firma Wodnik odpowiedziała pozytywnie i stwierdziła, że wymieni swoją instalację na nową - powiedział Norbert Łukaniuk, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze, który jest dosyć aktywny w mediach społecznościowych i w miarę możliwości reaguje na zgłoszenia mieszkańców.

- Do wymiany jest 200 metrów, a koszt to 300 tysięcy złotych - poinformował nas Zbigniew Rzońca, rzecznik prasowy PWiK "Wodnik", który tłumaczy, że po zdjęciu asfaltu - gdy wjechał na ulicę ciężki sprzęt - sieć nie wytrzymała i postanowiono ją wymienić. Prace spółki mają potrwać trzy tygodnie, a po ich zakończeniu zostanie dokończona naprawa nawierzchni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~B+ 4-07-2017 12:23
W tym mieście opóźnienia w remoncie dróg ostatnio to norma?!Ciekawe, ile dłużej od przewidywanego potrwa remont mostu w Cieplicach?
~Anonim+ 4-07-2017 14:28
Częściowo wylano asfalt, by następnie Wodnik przypomniał sobie o wymianie przyłączy, ale mnie to nie dziwi - to już norma w sprawie braku koordynacji zadań i działań między wykonawcami. Proponuję nowy dział w Urzędzie Miasta w sprawie wspomnianej koordynacji, z dyrektorem, zastępcami i co najmniej 5 samodzielnymi referentami - tak na początek! Nieśmiało dodam, że się nadaję (na tegoż dyrektora!). A co do przedłużenia - to niech nawet trwa 2 miesiące, byle było DOBRZE i na długo zrobione...czekaliśmy tyle lat!
~ 4-07-2017 15:07
Wodnik o niczym sobie nie przypomniał. Nie jest to żaden dobry gest Wodnika. Nie jest to też słuchanie głosów internautów przez jaśnie panującego Łukaniuka. W artykule jest zdanie klucz - "gdy wjechał na ulicę ciężki sprzęt - sieć nie wytrzymała". Wymieniają, bo sami rozwalili w czasie remontu. Ot cała filozofia.
~Anonim+ 4-07-2017 15:26
Jaki ciężki sprzęt? Wywrotka i "zdzierak" starego asfaltu? Jakby tam wjechał 40 tonowy TIR, to te poniemieckie instalacje wodne by wyskoczyły na powierzchnię z głębokości 1,5 metra (słownie: półtora metra)! Chyba, idąc takim tokiem myślenia to należało by wszędzie ograniczyć wjazd do 1,5 tony.
~Szuger53 4-07-2017 18:42
Panie Łukaniuk, więcej sprzętu i ludzi i ulicą zrobiona w miesiąc. Nie rób pan jaj.
~do wyżej 4-07-2017 21:04
Pracowałeś pacanie kiedykolwiek przy robotach ziemnych w mieście?Po Twoim bełkocie sądze,że nie.Nie znasz się na tym,to dziób w kubeł.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group