Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 11383
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Grille w parku gotowe

Wtorek, 3 lipca 2018, 6:52
Aktualizacja: Środa, 4 lipca 2018, 16:57
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Grille w parku gotowe
Fot. Przemek Kaczałko
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze zakończyło już prace w parku na Wzgórzu Kościuszki, gdzie powstały pierwsze miejskie grille. Na terenie pomiędzy cmentarzem a placem zabaw można już urządzać rodzinne i towarzyskie pikniki.

Władze miasta chciały wzbogacić w ten sposób ofertę parku, w którym od lat funkcjonuje plac zabaw (wkrótce zostaną na nim postawione nowe urządzenia, które wywalczyły jeleniogórskie mamy poprzez budżet obywatelski), a także "siłownia pod chmurką" czy wiele alejek do spacerów i biegania. Jak zapowiada zastępca prezydenta Jerzy Łużniak, następne takie pole grillowe wkrótce powstanie w Parku Norweskim w Cieplicach, a kolejne możliwe są na Zabobrzu i przy ul. Powstańców Śląskich (nad rzeką Bóbr).

Władze miasta zapewniają, że pracownicy MPGK będą dbać o czystość regularnie odbierając popiół i sprzątając teren. Dodatkowo liczy się na kulturę osobistą mieszkańców, którzy pozostawią po sobie porządek korzystając ze śmietników. Jest również dostęp do wody, zatem można wziąć kiełbaski lub inne przysmaki grillowe oraz węgiel drzewny/ brykiet lub osuszone drewno liściaste i rozpocząć sezon grillowy w parku miejskim.

Bez względu na to, czy grille powstały pod "kiełbasę wyborczą", czy niezależnie od jesiennych wyborów samorządowych, miejsce z pewnością będzie wykorzystywane przez mieszkańców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (44)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
263
Jest nowy
8%
1-5 lat
14%
5-10 lat
19%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
17%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
18 zł za godzinę ślizgania
 
112
Wypadek w Podgórzynie
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group