Reklama
Sobota, 6 czerwca
19°C Jelenia Góra

Grille w parku gotowe

Audio

Czytaj na głos

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze zakończyło już prace w parku na Wzgórzu Kościuszki, gdzie powstały pierwsze miejskie grille. Na terenie pomiędzy cmentarzem a placem zabaw można już urządzać rodzinne i towarzyskie pikniki.

Autor: Przemek Kaczałko 1 min czytania

Władze miasta chciały wzbogacić w ten sposób ofertę parku, w którym od lat funkcjonuje plac zabaw (wkrótce zostaną na nim postawione nowe urządzenia, które wywalczyły jeleniogórskie mamy poprzez budżet obywatelski), a także "siłownia pod chmurką" czy wiele alejek do spacerów i biegania. Jak zapowiada zastępca prezydenta Jerzy Łużniak, następne takie pole grillowe wkrótce powstanie w Parku Norweskim w Cieplicach, a kolejne możliwe są na Zabobrzu i przy ul. Powstańców Śląskich (nad rzeką Bóbr).

Władze miasta zapewniają, że pracownicy MPGK będą dbać o czystość regularnie odbierając popiół i sprzątając teren. Dodatkowo liczy się na kulturę osobistą mieszkańców, którzy pozostawią po sobie porządek korzystając ze śmietników. Jest również dostęp do wody, zatem można wziąć kiełbaski lub inne przysmaki grillowe oraz węgiel drzewny/ brykiet lub osuszone drewno liściaste i rozpocząć sezon grillowy w parku miejskim.

Bez względu na to, czy grille powstały pod "kiełbasę wyborczą", czy niezależnie od jesiennych wyborów samorządowych, miejsce z pewnością będzie wykorzystywane przez mieszkańców.

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Brak zdjęcia Menedżer Recepcji / Zastępca Menedżera Obiektu - Turkusowa Wyspa - Dolina Bobru Dam pracę Jelenia Góra Cena Skanowanie 3D Modelowanie 3D Rysunek 2D Skanowanie 3D Modelowanie 3D Rysunek 2D Usługi informatyczne Jelenia Góra Do negocjacji

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka