Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 7146
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Grand Prix Polski na Osiedlu Orlim

Niedziela, 30 maja 2021, 8:38
Aktualizacja: 8:40
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Grand Prix Polski na Osiedlu Orlim
Fot. Przemek Kaczałko
TKKF Orle był gospodarzem pierwszej imprezy w ramach tegorocznego cyklu Grand Prix Polski w mölkky. Dyscyplina rodem z Finlandii od kilku lat jest propagowana przez lokalne towarzystwo, a w sobotę (29.05) na Osiedlu Orlim odbyły się zawody z udziałem czołowych zawodników z mistrzem Polski na czele.

Pierwszy turniej, który miał się odbyć w kwietniu w Bojanowie, ze względu na rządowe obostrzenia został przełożony, więc impreza w Jeleniej Górze była rozpoczęciem tegorocznego cyklu. Patronat nad Grand Prix Polski objął ambasador Finlandii. Podczas oficjalnego rozpoczęcia zawodów przemawiali zaproszeni goście i organizatorzy. Następnie swoich sił mogli w mölkky spróbować oficjele, z prezydentem miasta na czele.

Po raz pierwszy miałem okazję rzucić i jest to bardzo ciekawa gra. To typowo rodzinna zabawa. TKKF ma wiele takich dyscyplin, jak chociażby bulle. Ogniska jeleniogórskie aktywnie znalazły się w środowisku i zachęcają do udziału w różnych dyscyplinach. Fajnie, że to się dzieje w Jeleniej Górze - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.
W zawodach bierze udział trzech najlepszych zawodników Mistrzostw Polski. W sumie 52 zawodników na starcie - z różnych stron Polski, tj. Sztum, Świętochłowice, Warszawa, Chorzów, Puszczykowo, Bojanowo, a także reprezentacja Jeleniej Góry - powiedział Ryszard Cegła, prezes ogniska TKKF Orle w Jeleniej Górze.

Dyscyplina jest popularyzowana w największym mieście Kotliny Jeleniogórskiej od 4 lat, a od 3 lat odbywa się Jeleniogórska Liga Mölkky organizowana przez TKKF, gdzie każdy może spróbować swoich sił.

Mölkky to gra dla każdego, bez względu na wiek. Ważne jest celne oko, sprawne oko i umiejętność liczenia do 50. Nie potrzebne są wymagania fizyczne - wyjaśnia R. Cegła, organizator edycji w Jeleniej Górze.

W kalendarzu Grand Prix znalazło się 5 imprez, a finał zaplanowano we wrześniu w Warszawie.

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group