Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5831
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: "Gorące przyciski" w autobusach MZK

Piątek, 15 listopada 2019, 12:05
Aktualizacja: Wtorek, 19 listopada 2019, 15:55
Autor: MZK/komunikat
Jelenia Góra: "Gorące przyciski" w autobusach MZK
Fot. MZK
1 grudnia w ponad 40 autobusach jeleniogórskiego MZK uruchomione zostaną przyciski do otwierania przez pasażerów drzwi na przystankach. Przyciski zamontowane zostały na zewnątrz i wewnątrz pojazdów. Są dobrze widoczne, a niektóre nawet podświetlane. Identyczne systemy funkcjonują już między innymi w: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu czy Zielonej Górze.

Uruchamiany system ma spełniać przede wszystkim dwie funkcje: zimą ograniczać wietrzenie ogrzanych wnętrz, a latem ucieczkę z nich powietrza oziębionego klimatyzacją. Tak zwane „gorące przyciski” będą działać w większości taboru MZK. Pozbawione ich będą tylko autobusy najstarsze.

Z uwagi na to, że system ten w naszych autobusach to nowość, uspokajamy podróżnych: kierowcy będą zwracać przez najbliższe miesiące szczególną uwagę na pasażerów wychodzących i wchodzących do pojazdu. - mówi Michał Palewicz, główny ekonomista spółki. - Jeśli ci nie będą wiedzieli, jak się zachować, kierujący pojazdem po prostu otworzy im drzwi.

O potrzebie naciśnięcia przycisku przypominać będą także specjalne informacje i piktogramy naklejone na autobusowych drzwiach.

Twoja reakcja na artykuł?

47
66%
Cieszy
0
0%
Hahaha
7
10%
Nudzi
1
1%
Smuci
3
4%
Złości
13
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group