Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5884
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Góra śmieci na cmentarzu w Maciejowej

Środa, 8 maja 2013, 7:39
Aktualizacja: Czwartek, 9 maja 2013, 7:22
Autor: Mea
Jelenia Góra: Góra śmieci na cmentarzu w Maciejowej
Fot. Czytelnik
– Zmarli spoczywają w pobliżu wysypiska śmieci, a my parafianie jesteśmy bezradni – alarmuje mieszkaniec Maciejowej. – Przez deszczową pogodę nie mogliśmy jeszcze wywieźć tych śmieci, ale wkrótce to uczynimy – zapewnił ksiądz Augustyn Oleksy, proboszcz parafii p.w. Św. Piotra i Pawła w Maciejowej, pod której opieką jest cmentarz.

Proboszcz tłumaczył, że czeka na lepszą pogodę, bo do wywozu kontenera jest potrzebny ciężki sprzęt, który wjeżdżając na wilgotną glebę i trawnik, zniszczy je.

– Jest mi wstyd za taki stan cmentarza i chcę jak najszybciej go oczyścić, ale musi być sucho. Niestety osoba, która ostatnio wywoziła kontener nie wsunęła go do murowanego ogrodzenia i ludzie po zapełnieniu się tego pojemnika, zaczęli rzucać odpady z cmentarza na boki, co wynikało jedynie z ich lenistwa, bo można było wyrzucić je właśnie do murowanego miejsca na kontener, gdzie było pusto – powiedział ks. Augustyn Oleksy.

- Zdarzają się też sytuacje, że śmieci są wyrzucane po prostu za ogrodzenie. Ministranci pomagają w ich usuwaniu – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group