Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7364
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Gondola przyciąga tłumy

Wtorek, 29 września 2009, 7:48
Aktualizacja: Środa, 30 września 2009, 7:53
Autor: Angela
REGION: Gondola przyciąga tłumy
Fot. Angela
W miniony weekend kolejką w Świeradowie Zdroju przejechało około 3800 osób, a nie był to rekord tego sezonu. Największa atrakcja Gór Izerskich – mimo nie najtańszych biletów – stała się odczuwalną konkurencją dla kurortów w Karkonoszach.

W niedzielę w około ośmiominutową (2.171 metrów) podróż koleją gondolową wybrało się ponad 2.300 osób. W sobotę było nieco mniej, bo około 1.500 turystów. Mimo takiego natężenia ruchu nikt nie musiał zbyt długo czekać na transport, a w górach nie zabrakło miejsca do odpoczynku i wyciszenia.

– Przyjechaliśmy, by odpocząć od hałasów, od ludzi, by się wyciszyć i nabrać sił do pracy – mówiła podczas zjazdu Anna Dudzik, która do Świeradowa Zdroju wybrała się z mężem i dwójką dzieci. – Kiedy zobaczyliśmy ten tłum ludzi stojących przy kasach myśleliśmy, że w górach będzie dość tłoczno. Myliliśmy się. Była naprawdę cichutko. Mam nadzieję, że w tym roku pogoda jeszcze kiedyś dopisze i będziemy mogli to powtórzyć.

Póki co letnia aura to już przeszłość, ale prognozy dla gondoli są pomyślne. W tym roku na pewno jeszcze przyjdzie babie lato, a mijający sezon zarządcy kolejki uważają za udany.
- Liczba turystów w ten weekend kształtowała się na dobrym poziomie, ale w roku mieliśmy też dni, podczas których było tu 3,5 tys. osób – mówi Ryszard Brzozowski, wiceprezes Kolei Gondolowej w Świeradowie Zdroju.

Czy to ostatnie tegoroczne przejażdżki w letnio-jesiennym klimacie? Turyści mają nadzieję, że nie. Wszystko w duże mierze będzie zależało od pogody. Jednak jak zapowiada Ryszard Brzozowski, jeszcze w październiku świeradowska gondola przygotowuje dla swoich gości liczne atrakcje.

W połowie miesiąca planowana jest obserwacja nieba z wykładami, które poprowadzą naukowcy z Uniwersytetu Wrocławskiego. W drugiej połowie października natomiast na górnej stacji odbędzie się wieczór poetycki. Konkretne daty tych spotkań są ustalane. Podamy je w najbliższym czasie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
4
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
25%
Nie najlepiej
0%
Wciąż fatalnie
50%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group